| мιcнєℓℓє a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa sufar din cauza unei prietene? Totul a inceput cand nu mai ne intalneam asa de des pana acum 2 saptamani, cand am fost cu ea si cu inca o fata.Ele doua au hotarat sa, of nici cum sa va spun..Au hotarat sa fure eu m-am opus.Le-am explicat ca nu este bine ce fac ele. Vreau sa va spun:EU NU AM FURAT DOAR ELE DOUA! Oricum,am vazut pe facebook,chiar astazi dimineata,o poza in care apaream si eu etichetata,si era o poza de genul,,prietenul meu este/..."si pe mine m-a etichetat la,, cel care ma barfeste".Nu sufar PREA mult dupa ele doua avand in vedere ce au facut, dar totusi nici chiar sa faci asa ceva pe facebook. Ziua ei este pe data de 26 iulie, m-a invitat si pe mn..Stau si ma gandesc, ca m-a invitat numai pentru cadouthinking Ce credeti ca ar trebui sa sufar dupa ele? Credeti ca m-a chemat numai pentru cadou?happy

Răspuns Câştigător
| Lady.Love a răspuns:

Buna!
De obicei prietenia merge pana in momentul in care o persoana iti face rau. Prin faptul ca a furat si-a facut ei rau si putea sa-ti faca si tie. Pe facebook te-a etichetat aiurea, deci eu te sfatuiesc sa te feresti de persoanele care te influenteaza negativ. Astea nu-s prietenele tale. Daca suferi dupa ele, sufera o zi, o saptamana...dar asta sa fie tot. Nu trebuie sa te impaci cu acestea pentru ca nu se stie ce prostii te vor pune sa faci si sa-ti zica "ori faci asta, ori nu mai suntem prietene". La fel ca si acum, n-ai vrut sa furi si deja te-a etichetat ca barfitoare. Ai grija! Fereste-te de ele!

9 răspunsuri:
| Rebecaaaa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa stai linistita. Ele au dat dovada de parsivitate. Nu cred ca ar trebui sa sufer pentru ele. Presupun ca din moment ce ai vazut ca au furat iar tu nu ai fost de acord ar trebui sa discuti cu ele. Incearca sa le explici ca tu nu poti sa fii prietena lor in aceste conditii decat daca ele isi vor schimba atitudinea fata de tine. De tine depinde daca vrei sau nu sa te duci la ziua ei...decizia iti apartine...bafta cu asta:*

| мιcнєℓℓє explică (pentru Rebecaaaa):

Nu cred ca as vrea sa ma duc la ziua ei..si asa am suferit prea mult dupa prietenie.Inima cateodata imi spune:,, GATA TERMINA''! Intelegi? Plus ca si ziua celeilalte e pe 30 si nu am chef sa ma duc nici la aia, pentru ca si ea s-a comportat urat cu mine.

| мιcнєℓℓє explică (pentru Rebecaaaa):

Nu vreau sa discut cu ele, pentru ca am discutat si nu am rezolvat nimic.happy

| мιcнєℓℓє explică (pentru Lady.Love):

Vreau sa te mai intreb ceva:Sa o sun si sa ii spun ca nu merg la ziua ei? Sau sa nu o sun deloc?

| Lady.Love a răspuns (pentru мιcнєℓℓє):

Da, o suni. Normal ca e frumos sa o anunti. happy

| мιcнєℓℓє explică (pentru Lady.Love):

Multumesc foarte mult!happy

| Lady.Love a răspuns (pentru мιcнєℓℓє):

N-ai de ce! big hug Sper doar ca ai inteles ca nu trebuie sa ai astfel de "prietene".

| Rebecaaaa a răspuns (pentru мιcнєℓℓє):

Stiu si eu cum este sa ai astfel de prieteni. de exemplu prietena mea cea mai buna a devenit o mincinoasa si o profitoare de cand parintii ei s-au despartit. se plange mereu ca ii este greeu desi au trecut aproape 6 ani de atunci. toata lumea s-a certat cu ea si incearca sa ma faca si pe mine sa inteleg ca nu e demna de prietenia mea si ca doar se foloseste de mine...eu m-am certat cu ea in repetate randuri dar nu am putut sa stau suparata pe ea. mmereu cand ieseam afara dadeam de ea.si am decis ca ar fi mai bina sa stau o perioada in casa singura... m-a ajutat statul in casa. acum am reusit sa mai raresc prietenia cu ea si chiar incep sa ii vad adevarata fata. O sa fie greu si pentru tine. adica daca ai petrecut cu ele o perioada ele teoretic au devenit parte din tine. dar cu timpul o sa trei peste si o sa realizezi ca poti renunta la ele :*

| мιcнєℓℓє explică (pentru Rebecaaaa):

Multumesc mult! Poate cu alta ocazie iti voi da si tie fundita!winking