| OnlyTheScript a întrebat:

De la anul ma mut la alta scoala, in alta clasa. Precizez ca port ochelari de vedere si invat foarte bine, totusi as vrea sa devin populara in clasa mea..adica vreau sa ma placa toti, sa fiu respectata. Este posibil asta? thinking Vreau sa spun ca se poate sa ma placa toti daca ma dau bine pe langa ei avand in vedere ca port ochelari?.
dau fundita happy

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa mor daca pricep ce treaba au ochelarii in toate discutia asta

| OnlyTheScript explică (pentru suntserios):

Pai bine dar gandeste-te si tu..adica port ochelari si multi imi zic ca sunt ochelarista etc etc...plus ca ramele mele de la ochelari nu sunt deloc faine, sunt rame simple de culoarea pielii.

| Lorena7712 a răspuns:

Fi tu insati!winking Asa este cel mai bine.

| fuzzer a răspuns:

Fii sociabila, glumeata, si intelegatoare cu ceilalti.

Dar asta e, mereu au existat prejudecati. Nu trebuie sa te intristezi, daca cineva te insulta, doar pentru ca porti ochelari. Aspectul exterior e o nimica toata, cu adevarata valoare ce zace in interiorul omului.

| MasterKush a răspuns:

Stai linistita, nu conteaza ca porti ochelari, conteaza ce caracter ai, eu spre exemplu in orice colectiv ma integrez facand glume, caterinca, si mereu mi-a iesit happy
Si eu urmeaza sa ma mut la alta scoala in alt oras, si deja mi-am facut prieteni, sa nu incerci sa pari falsa, fii asa cum esti, si cu siguranta te vei integra. happy
Bafta!