| DaRkNess2 a întrebat:

Buna TPU happy. Deci sa incep cu inceputul... Mie imi place foarte mult de o fata draguta de la mine din clasa, care da semne ca ma place si isi petrece timpul cu alt baiat si nu inteleg. Sa zicem ca odata pe zi vine la mine se uita in ochii mei si vorbeste cu mine si are o 'sclipire' in ochi si mai imi da priviri pe furis in ora. Problema e ca ea vine de obicei 1 data pe zi la mine si apoi POC sad Ignor total crying Nici nu ma baga in seama parca as fi invizibil si sta numai cu acel baiat straight face Maine fiind Valentyne`s Day vreau sa ii duc o floare si sa vad cum reactioneaza. Dupa voi ziceti ca simte ceva pentru mine sau o face din plictiseala sau ale motive. Sunt confuz o_O, nu imi dau seama ce vrea de la mine si cand o vad cu celalat baiat imi vine sa sparg ceva de nervi si gelozie laughing) HELP!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Vezi cum iti dai singur cu firma in cap?
Fii un domn si,chiar daca pierzi,fa-o elegant!
E o arta sa stii sa pierzi cu zambetul pe buze!
Du-i trandafirul,vezi ce reactie are si,apoi, e simplu.
Ori o ignori complet, ori ii faci exact la fel, stai toata ziua cu alta fata si o data pe zi, ii dai atentie un minut.
Si nu te mai repezi sa tragi concluzii!
Fii generos!

8 răspunsuri:
| Catalin-Ovidiu_Scutariu_1974 a răspuns:

Daruieste-i un trandafir alb si incearca sa vorbesti mai mult cu ea.

| neutrino a răspuns:

Fata stie sa se joace si se pare ca are si cu cine. Ofera-i, nu o floare, ci un buchet, pentru ca merita!

| Catalin-Ovidiu_Scutariu_1974 a răspuns:

Icearca sa o faci sa zambeasca, iar daca zambeste poti incerca sa o inviti undeva, la o plimbare, suc, prajitura.

| MiruD a răspuns:

Eu zic sa ii dai o floare cand e singura. E mai bine asa. Si vezi ce reactie are. Daca ea il prefera pe acel baiat, las-o. Nu are rost sa te tii dupa coada ei daca ea nici macar nu te baga in seama.

| daniela4853 a răspuns:

Oo doamne fetele nu vor sa fie sufocate straight face bine ca voi baietii cand va place de o fata va permiteti sa va dati la alta, dar noi nu? de obicei nu ne sta in caracter.dar ea e diferita din ce zici tuwinking arata-i ca iti pasa de ea, dar nu o presa...e cel mai bine asa laughing) ca dupa o sa te respinga total daca faci pe disperatul cu ea

greece12
| greece12 a răspuns:

O fata care a invatat metoda dusului scotian!
Deja te-a pus pe jar si,daca pana acum nu prea erai interesat,uite ce a reusit sa faca,bravo ei!
Ii poti duce o floare, dar m-as mira sa se tradeze atat de usor!
Deocamdata ea conduce jocul, invata sa astepti, cu rabdarea treci si marea!
Ce te face sa crezi ca nu-i place de celalalt baiat mai mult? Sa iei si varianta asta in calcul.
Si, invata sa astepti.

| DaRkNess2 explică (pentru greece12):

Chiar m-am gandit si cred ca ii place mai mult de acel baiat deoarece petrece mai mult timp cu el, in schimb pe mine ma lasa balta si ma simt neglijat crying Incep sa cred ca nu merita

| DaRkNess2 explică:

Deci eram cu trandafirul in mana si ma gandeam sa il dau ei dar ce sa vezi... Baiatul de care ii place ii daruieste un trandafir altei fete si ea nu a primit niciun trandafir si credeam ca o sa vina la mine sa vorbim, dar nu a venit si imediat s-a dus la altul in brate cand sa ii dau trandafirul asa ca i l-am dat unei fete mult mai dragute de la alta clasa si a fost incantata. Am realizat ca nu prea merita sa imi bat capul si cred ca o sa fiu fericit alaturi de cealalta fata happy