| deathnote001 a întrebat:

dupa ce am terminat liceul economic si iau bacul, ce pot face? sunt la profilul alimentatie

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

DA!
Dacă ai diploma de BACALAUREAT ai dreptul să intri la orice facultate vrei tu.
Baftă!

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poti profesa in domeniu sau poti face o specializare in contabilitate.

| deathnote001 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Cum anume? poti fii putin mai detalit?

| corolav a răspuns:

La profilul alimentaţie ce ai învăţat? Să fii măcelar, cofetar, bucătar, patiser, cam de astea, nu?
Şi atunci, ce ai vrea să fii, nu pentru asta te-ai pregătit?
Dar, dacă te-ai pregătit să ajungi măcelar, pentru viitor eu îţi recomand facultatea de medicină, specialitatea
chirurgie.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dupa bac. poti gasi un post de vanzatoare, chelnerita, ceva de genul asta.Cam asta e nivelul la care poti aspira acum cu liceu si bac. Urmand o postliceala in domeniu, sau o facultate, poti merge spre un post de contabil, manager, etc.

| deathnote001 explică (pentru corolav):

Pot da la facultatea de medicina?