| Soowhaat01 a întrebat:

E urgent!
Sunt in clasa a 5-a. Vroiam sa imi dati niste site-uri de culegeri de franceza. Pe a mea am pierdut-o. Nu mai stiu editura, stiu doar ca avea un copac in centru.
Va rog, e urgent!
Funda + Vot!

7 răspunsuri:
| xXxRadu a răspuns:

As vrea sa ne dai mai multe detalii daca poti despre culegerea pe care o vrei...Sau daca nu suna un coleg si intreaba-l de la ce editura este ca e mai simplu asa decat sa intrebi lumea sau spune-i mamei tale sa caute la o librarie ar trebui sa gaseasca daca nu mai caut-o prin birou si prin ghiozdan. Bafta!

| Soowhaat01 explică (pentru xXxRadu):

Nu e. Am uitat-o in banca la scoala. Si cand mi-a adus.o sora unui prieten a adus doar : mapa, caietul si cartea.

| Soowhaat01 explică (pentru xXxRadu):

Pai...stiu doar ca era verde sus si galbena jos. Iar copacul era mai verzui.

| xXxRadu a răspuns (pentru Soowhaat01):

Dar ai sunat un coleg sa intrebi ce editura e? Ca totusi n coleg de-al tau tot are carte....Si cauti apoi editura la o librarie sau la o bliblioteca...

| Soowhaat01 explică (pentru xXxRadu):

Editura reditura : Booklet. Daca era la o librarie nu ne mai punea sa dam banii si sa comande profesoara thinking

| Soowhaat01 explică (pentru xXxRadu):

Am gasit cartea numai ca are alta culoare. Are albastru cu galben si aia era verde cu galben.
Uite :

http://www.librariaeminescu.ro/......Apprentice

| Soowhaat01 explică (pentru xXxRadu):

Mda.e de limba engleza laughing