| Florennce a întrebat:

El îmi spune că nu vrea să piardă "singurul prieten" şi tocmai de aceea mă iartă când greşesc la fel cum fac şi eu.
Ştim că ne iubim reciproc...dar nimeni nu zice nimic. Eu nu ştiu ce şi cum să zic,probabil că el e mai confuz decât mine.
Am încercat să mă îndepărtez, să-l las baltă, dar de fiecare dată mă întorc înapoi şi el la fel. I-am spus că mă deranjează că acum îmi trimite mesaje frumoase, îmi spune tot ce are pe suflet şi aşa mai departe şi apoi dintr-o dată nu-mi mai răspunde la mesaje chiar dacă le vede, sau nu-mi mai scrie deloc. Şi-a cerut scuze...dar tot nu face nimic. Tot nu-mi răspunde, sau îmi trimite câte un mesaj când se plictiseşte. I-am spus că nu-mi place, după cum spuneam şi-a cerut scuze şi atât. O face intenţionat sau chiar nu-şi dă seama?
Oare e încă un copil? Sau cum? Eu chiar nu ştiu cum să reacţionez... Nu pot sta departe de el, dar nici cu el. Câteva sfaturi? Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paai uite, voi incerca sa iti spun ce cred happy
Amandoi va intelegeti foarte bine ca prieteni. Dar e un fel de paradox in ceea ce spui...cum adica va iubiti unul pe celalalt dar totusi ai incercat sa te indepartezi de el?
Iar daca e copil inca, tu stii cel mai bine. Insa comportamentul sau ar avea o logica daca gandeste in felul urmator - este posibil ca el sa te placa si sa te iubeasca doar ca pe o prietena, nimic mai mult. Iar din cauza fricii ca veti deveni prea apropiati, uneori bate in retragere. De ce i-ar fi frica de apropierea aceasta? ...pai pentru ca de obicei relatiile nu sfarsesc tocmai placut si majoritatea au acest "grafic" al evolutiei: best friends -> iubiti -> iar la final dusmani big grin
Cel mai bine ar fi sa "puneti cartile pe masa". Starea de incertitudine si confuzie in care va aflati amandoi este una dintre cele mai neplacute.

P.S. Am trecut si eu prin ceva asemanator happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand...ce varste aveti?

| Florennce explică (pentru anonim_4396):

17 eu, 18 el.