| NothingImportant200 a întrebat:

Este o poveste mai imbarligata, dar cred ca sunteti obisnuiti la cate probleme sunt pe aici laughing
Sa incep:
Luni, am aparut cu o pereche de sandale la scoala, iar prietena mea cea mai buna a ramas fara cuvinte.Nu pentru ca ii placeau sandalele, ci pentru ca pe acelea voia si ea sa si le ia. I-am zis ca a fost o coincidenta, dar apoi mi-a reprosat ca mi-a zis de 3 ori ca a vazut acele sandale ( si le-a descris) pe langa faptul ca mi-a zis si magazinul, iar de aici a incepu to cearta pe baza motivului ca nu sunt atenta cand vorbeste si ca nu o ascult. Recunosc ca nu am ascultat acest aspect legat de sandale, dar nici nu ma gandeam ca se va ajunge aici. Inca suntem certate si a zis ca ne vom impaca vineri iar ca acest lucru pe care il face este un fel de tortura deoarece ea intotdeauna mi-a ascultat problemele dar eu ei nu. Alta mare problema este ca sambata avem o excursie de 2 zile, iar eu am vorbit de la inceput cu ea sa stam in camera, si daca nu ne-am impaca pana atunci nu as mai avea cu cine sa stau. Am mai vorbit cu ea in seara aceasta si ne-am certat mai rau, pentru ca i-am zis ca faza cu impacatul este de fapt o bataie de joc nu razbunare pentru ca ea nici macar nu ma baga in seama cand ii zic'ce faci', iar pentru ca am zis asta a zis ca o sa vorbim duminica, deci a mai adaugat o zi la "supararea ei". Acum eu nu mai am cu cine sa stau in camera, dar nu e vorba neaparat de asta, vreau sa ma impac cu ea pentru ca imi este, sau cel putin imi era, cea mai buna prietena!

Răspuns Câştigător
| 5a a răspuns:

Certuri trecatoare, eu cand eram mai mic jucam fotbal cu niste prieteni, aveam poarta facuta din 2 bote infipte in pamant, nu stiu la ce m-am suparat si am mers si am scos o bota de acolo, un prieten de-al meu a sarit pe la spate m-a dat jos si a inceput sa-mi de-a borbanace in cap, sincer el era si mai mare, n-am mai fost vorbit cu el de 1 an deci nu 3 zile nu 2 saptamani, 1 AN laughing si dupa un timp ce sa vad. a venit la mine si a intins mana, si acum anii au trecut eu plecat in strainatete el cu facultatea, indata pleaca si el prin europa, si debea asteptam sa ne vedem la o bere pe o teresa, si vreau sa spun ca nu a fost si nici nu este ce-l mai bun prieten al meu, pur si simplu suntem prieteni, cand eram mic mergeam cu el la pescuit, mergeam singur cu trenul, Doamne ce amintiri ca acum imi dau lacrimile sad ne distruge strainatatea asta.
Si cand ti-am citit acum povestea sa stii ca dintr-o prostie ca asta poti sa nu mai vorbesti cu ea 1-2 ani sau deloc. Pur si simplu sa fiti amandoua ambitioase si sa nu mai tineti legatura in nici un fel, deci se poate si asta.
Aveti grija ce faceti, stiu ca dintr-o copilarie de asta prosteasca va poate desparti.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca din asta va certati...In primul rand oricum nu era un aspect de luat asa in seama, in al 2-lea rand exista atatea sandale... Daca chiar a fost o prietena buna iti spun eu ca va uita tot si se va impaca cu tinewinking