| Alexaaaaaaaaaaaaaaaaaaa124uio a întrebat:

eu plac un baiat si el ma place pe mine, dar vreau ca el sa imi spuna sa fim impreuna, ce sa fac? Dar problema e ca il plac o gramada de fete.

Răspuns Câştigător
| ONR1R2 a răspuns:

1 nai nicio sansa te va folosi daca al plac o gramada de fete mai ales daca e din ala care ai place sa fie popular cu figuri ssi fite stai de parte de ei asi bor bate joc de tine nu merita efortul

2 pune mana pe carte lasa prostile anvata fi o versiune mai buan a ta

3 cati ani ai?

4 daca ai 14 15 ani nu mai raspunde nr.3 nu-i neboi pentru ca esti prea micca pentru o relatie relatile sunt pentru ADULTI nu pentru copii

Pene mana pe catte lasa protile si stiu ca acum ma judeci dar mai ancolo ai sa-mi dai dreptate

9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă el nu a făcut primul pas poate nu te place.
Încearcă să vorbești cu el.

| aXy99 a răspuns (pentru ONR1R2):

Pe ce carte sa puna mana? Joker? As?

| Alphacrow21 a răspuns (pentru ONR1R2):

Învață să pui diacriticele! Pune tu mână pe o carte și învață că româna dă peste tine...

| ONR1R2 a răspuns (pentru Alphacrow21):

Jumătate din lume este compusă din idioți și cealaltă jumătate din oameni destul de deștepți cât să profite de ei.

| ONR1R2 a răspuns (pentru aXy99):

Cărţile care te ajută cel mai mult sunt cele care te fac să gândeşti cel mai mult. Cel mai greu înveţi când citeşti cărţi uşoare; însă o carte extraordinară care vine de la un gânditor remarcabil este o corabie a gândirii, plină la refuz cu adevăr şi frumuseţe.
1. Banchetul sau Despre iubire
PLATON

2. Dialoguri de Platon
Platon, unul dintre cei mai influenți filosofi ai Greciei Antice și fondatorul Academiei din Atena, este considerat figura pivotantă în dezvoltarea filosofiei.

Prin această carte autorul te invită să descoperi o culegere a celor mai importante și frumoase dialoguri platoniciene, cum ar fi Criton, Banchetul, Gorgias și Menon sau Apărarea lui Socrate.

Una dintre frazele care m-au impresionat cel mai mult spune: „Vă spun într-una, că nu bogăția face virtutea, ci dimpotrivă, virtutea face bogăția, și din ea își trag obârșia toate bunurile, atât cele obstești cât și cele particulare."

3. "Atingerea dragostei" de Eloisa James

4."Pe aripile vantului" -Margaret Mitchell

5."Jane Eyre"-Charlotte Bronte

6"La rascruce de vanturi"-Emily Bronte

7."Coliba Unchiului Tom"- Harriet Beecher Stowe

8."Quo Vadis"-Henrick Sienckiewicz

9"elevul Dima dintr-a sapte4a"-Mihail Drumes

10"Maitreyi"-Mircea Eliade

11"David Copperfield'-Charles Dickens

12"Robinson Crusoe"-Daniel defoe

13"Cuore, inima de copil"_Edmondo de Amcis

Si nu uita fi o versiune mai buna a ta tot timpul

| ONR1R2 a răspuns:

Bravooooooo asa te VREAU bravooooooooo

Si nu uita asta niciodata capu sus ori ce ar fi Daca vrei ca viata ta sa fie o poveste minunata, intelege ca tu esti autorul si in fiecare zi ai posibilitatea de a scrie o noua pagina. BRAVO MA BUCUR CA AI ANTELES
ce am vurt sa spun

| RAY a răspuns:

Nu il baga in seama pe userul banat plato, incearcati norocul

| Andreeush a răspuns:

De unde știi sigur că și el te place?
Dacă te-ar fi plăcut probabil ar fi făcut primul pas demult. Sau poate e prea timid pentru asta.

| ONR1R4 a răspuns (pentru RAY):

Pune mana pe CARTE