| NarcisaNarcisa a întrebat:

Buna tpu....eu sunt impreuna cu un baiat de 5 luni simt foarte multe pentru el dar de curand am iesit intr-o seara cu un prieten si ne-am sarutat atunci am simtit ca nu vreau sa ii mai dau drumul si nu voiam sa mai plec acasa voiam sa stau doar cu el...credeti ca ar fi bine sa ma despart de actualul iubit sau nu? Funda

Răspuns Câştigător
| YoannahKlaudia a răspuns:

Buna! Teoretic daca l-ai fi iubit pe iubit nu te-ai fi uitat dupa alt baiat dar acum trebuie sa te gandesti foarte bine daca nu vei regreta mai incolo, trebuie sa afli ce ganduri are si prietenul, adica sa nu te desparti de iubit si prietenu sa iti spuna ca a fost ceva de moment. Fa ce simti tu, dar cel mai bine e sa iti asculti inima si sa faci ceea ce te face pe tine fericita! Avem o singura viata iar anii astia nu se mai intorc, asa ca fa ce simti tu, nu fa nimic din obligatie sau pentru ca asa trebuie. Daca nu mai esti fericita alaturi de iubit pune punct si nu uita ca pe primul loc trebuie sa fii tu si apoi altii! Gandeste-te bine si cel mai important ascultati inima intotdeauna! :*

4 răspunsuri:
| Alexutzu_Yo_1992 a răspuns:

Daca inima ta crede ca te simti mai bine cu acel prieten decat cu iubitul tau sau daca simti mai multa emotie cand te-a sarutat prietenul tau, decat atunci cand te-a sarutat iubitul asculta-mi sfatul!
-LASA-L PE IUBIT SI BAGA-TE PE PRIETEN!winking TI-AM FOST DE AJUTOR?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, despartă-te de actualul iubit până nu află că te-ai sărutat cu altul şi îţi sparge capul.

| NarcisaNarcisa explică (pentru Alexutzu_Yo_1992):

Mi-ai fost de ajutor dar nu merge sa iti dau funda :*

| GuUumitza a răspuns:

Johnny Depp are un citat interesant care s-ar putea sa te ajute: Daca iubesti 2 persoane, alege intotdeauna a 2-a persoana, pentru ca daca ai fi iubit-o pe prima nu te-ai fi indragostit de a 2-a.