| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Eu sunt la liceu în clasa a9a și stau in cămin acolo. Deci mă simt atât de obosită, nu prea dorm noaptea fiind 6 fete in cameră vă dați seama... Am dat azi test la matematica, și de obosită ce am fost, am luat 4, dar am dat pusă în catalog și nu a trecut-o încă. Profesoară a zis că pune bază pe mine dar cred că am dezamăgit-o. M-am gândit să mă mut într-o garsonieră.

6 răspunsuri:
| aleexkdos90 a răspuns:

Data*

| sierra1 a răspuns:

"Am dat azi test la matematica, și de obosită ce am fost, am luat 4"

rili? eu zic că ai fost pe LÂNGĂ subiect

| aleexkdos90 a răspuns (pentru sierra1):

In ce sens? mi se închideau ochii

| sierra1 a răspuns (pentru aleexkdos90):

In sensul că dai vina pe colegii tăi pentru bestiala ta notă

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

6 fete intr-o camera e inuman. Daca poti sa te muti, fa-o. Si daca nu-ti permiti cheltuielile, caci sunt multe, poate iei o colega cu tine si impartiti.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, copiilor minori nu li se pot inchiria garsoniere si nici nu se pot face contracte de inchiriere, fiindca ai nevoie de un parinte sau tutore legal, care sa locuiasca cu tine si sa te supravegheze non stop.

In ce priveste nota proasta la matematica, nu este din cauza ca nu ai dormit bine, ci pentru ca nu ai invatat si nu ai lucrat la matematica, nestiind sa rezolvi exercitiile si probleme predate pana acum.