| UnCopilMicuts a întrebat:

Eu sunt la varsta adolescentei, am 16 ani jumate. Sunt cu un baiat de 23 de ani. Avem o relatie de 9 luni, el fiind din alt oras fata de mine. Mentionez ca dupa 3 sau 4 luni de relatie am facut dragoste cu el pentru prima data. Mi-a promis, si imi promite ca nu ma va lasa niciodata, dinpotriva mi-a dat inel de logodna. Eu apartin dintr-o familie mai buna, iar parintii mei nu sunt de acord cu aceasta reletie deoarece e diferenta de varste. Noi nu putem renunta unu la altul, si mi-a promis ca ma i-a la el. Imi voi continua si scoala dupa ce fac transferul. Spunte-ti-mi o parere, si credeti ca el poate pati ceva? poate avea probleme cu politia, sau cu familia mea?

Multumesc, dau fundita( fara jigniri si judecati) Vreau sfaturi:*!

4 răspunsuri:
| SheLiesBehindTheMoon a răspuns:

Mie nu mi se pare ceva anormal, si eu cand eram mai mica am avut o relatie cu un baiat cu 9 ani mai mare ca mine.
Insa nu te-as sfatui sa te muti la el, esti inca minora si poate face inchisoare.

| Snowfall a răspuns:

Da, poate avea probleme, si te-as sfatui sa nu te duci la el. Parintii tai cu siguranta vor alerta politia si te vor lua acasa pana la urma. Plus ca nu ai cum sa te transferi la alta scoala fara acordul lor. Daca te iubeste atat de mult precum pretinde, va astepta pana vei termina tu liceul ca sa te muti la el, sau cel putin pana faci 18 ani.

| UnCopilMicuts explică (pentru Snowfall):

Ma asteapta si mai mult...doar ca eu m-am saturat sa se bage toti in relatia noastra sad Si pana la urma tot iubirea invinge...
P.S. am inteles ca daca fac declaratie la politie nu are ce sa-mi faca, asa e?

| UnCopilMicuts explică (pentru SheLiesBehindTheMoon):

O modalitate prin care nu ar avea probleme, nu este? sad nu vreau sa aiba probleme din cauza mea, crede-ma intr-un timp mi-am dorit sa mor pentru ca multi nu ne dau pace, nu putem renunta unu la altul, nu stiu ce sa mai fac sad oricum multumesc mult ptrr sfat :*