| anonim_4396 a întrebat:

imi place mult un tip... si o sa avem o intalnire,eu imi doresc foarte mult sa-l sarut, dar nu stiu daca vrea si el acelasi lucru...
Sa fac eu primul pasthinking Voi ce parere aveti? HELP!

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Ehe,tinerete,tinerete!
Tinand cont ca intalnirea dintre doi tineri indragostiti da nastere unor momente pline de emotii si farmec,ma gandesc ca lucrurile ar trebui sa decurga in mod foarte firesc,si nu programat. Vorba aceea,te duci la o intalnire, nu la razboi, ca sa-ti planifici miscarile din timp.
Bine, iti poti folosi"armamentul din dotare", acesta fiind NATURALETEA.Nu cred ca ar fi tocmai delicat din partea unei fete sa fie ea prima care ia initiativa unui sarut, cel putin la inceputul prieteniei.Ar fi un gest lipsit de feminitate.In plus,factorul SURPRIZA,are rolul său, acela de a face ca momentul sarutului sa fie magic, si bineinteles, de neuitat.
Lasa evenimentele sa-si urmeze cursul lor firesc, si asteapta ca baiatul sa-ti ofere vraja primului sarut.happy
Sigur nu-l vei uita niciodata!

5 răspunsuri:
| DeatHPupp3t a răspuns:

Pai...daca va cunoasteti bine si esti sigura atat de sentimentele tale cat si de ale lui...fa tu primul pas.

| Elvina a răspuns:

Incearca, nu stii, poate vreau si el acelasi lucru. Bafta!

| Dodo55 a răspuns:

Nu face tu asta deocamdata. sa nu creada ca te lasi usor, astfel interesandu-l mai mult de tine. Fi sireata, vezi ce gesturi are, cum se poarta cu tine, cum te priveste. Eventual stai cat mai aproape de el si priveste-l in ochi. Asta o sa fie un avans :p

| eu4you a răspuns:

Nu te lasa asa de usor. Daca nu o sa pare ca nu vrei sa il saruti o sa vrea sa te sarute si mai mult. Daca mai e si prima intalnire, as zice chiar sa nu incerci nimic.E grav atunci cand un baiat crede ca ii cazi repede la picioare.Trebuie sa il faci sa te doreasca, fara sa fii prea lipicioasa.Succes! Sper sa vrea el sa te sarute... daca nu, tu sa nu incerci nimic!

| eu4you a răspuns (pentru eu4you):

*o sa para