| florentina14a a întrebat:

Buna TPU:*. Imi place un baiat de 16 ani de ceva timp si suntem buni prieteni, chestia e ca vara asta el s-a indragostit de prietena mea care are 18 ani.Am vorbit cu el si l-am intrebat daca o place pentru ca restul baietilor si fetelor din grupul nostru banuiau ceva. cand mi-a zis ca o place am incremenit... in fine dar la sfrsitul vacantei el a insistat sa-i spun si lui de cine imi place, si i-am spus dar foarte greu deoarece imi era rusine...nu am vrut sa il intreb daca ma place dar alt prieten de-al nopstru l-a intrebat, si a zis ca nusad acum nu mai stiu ce sa fac, nu pot sa mi-l scot din cap. ce credeti o sa ma placa. dati miste sfaturi,. ceva va rooog :*:*:*

4 răspunsuri:
| Victorita15 a răspuns:

O problema des intilnita in rindurile adolescentilor. Nu fi stresata din cauza asta. La moment ce ii place de altcineva, poti fi sigura ca nu ii place de tine. Daca e intr-o relatie, asteapta pina se desparte de actuala iubita, caci la un moment dat se vor desparte, crede-ma si actioneaza. Am in vedere fa-i semne de atentie, zimbeste-i de fiecare data, iesiti mai mult in oras si vorbiti mai mult fata-n fata, atentie nu pe net! Daca vei face ce ti-am sugerat mnia sus, sunt sigura ca la un moment dat se va indragosti in tine! Eu asa am facut si chiar mi-a iesit! Mult succes:*

| shnowmen a răspuns:

Imi pare rau cati risipesc visele dar daca zice nu, e nu.

| florentina14a explică (pentru Victorita15):

El nu are o relatie doar ii place de o fata dar fata nu il place si iesim destul de des afara vorbim.

| Victorita15 a răspuns (pentru florentina14a):

Ei si foarte bine! Am vrut sa ajut. Nu-ti plac raspunsurile mele, nu-ti voi raspunde! Sa nu-mi raspunzi tu mie ca iesiti si vorbiti...Sunt niste sfaturi ba'! Nu am de unde sa stiu ce faceti si cind! Trebuia sa precizezi in intrebare!