| rolynight a întrebat:

ma numesc Roland, si din 15 septembrie incep clasa IX la profilul matematica-informatica intensiv informatica, as vrea sa stiu daca e chiar atat de greu cat zic altii ca este, si ca pot sa am prieteni, astfel incat sa nu fiu considerat un tocilar(fiindca visul meu e sa devin programator si i-au in serios cartea), in generala m-am inchis prea mult cred si de aceea nici n-am o viata sociala existenta.Va rog dati-mi vreun sfat! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Anonim0078965 a răspuns:

Din punctul meu de vedere care am intrat la filo si sunt paralel cu matematica, informatica, numerele etc., acest profil este tortura, dar daca esti bun la asa ceva nu are de ce sa iti fie greu. Ok..acum sa ne ocupam de cealalta problema. Daca nu vrei sa ti se spuna tocilar nu fi unul laughing. Keep calm ca daca inveti nu esti tocilar cum zic,, smecherasii '', daca inveti esti un om cu viitorul asigurat, dar totusi nu fi genul acela de pusti care sta in casa cu mormanul de carti.In prima zi de scoala nu fi retras intra in vorba cu toti colegii, cheama-i la un suc, vorbeste si cu fetele si ai putea sa ai o gasaca inca din prima zi.In zilele noatsre e important si sa stii sa te imbraci, asa ca cumpara-ti pentru scoala niste blugi mai rupti, tricouri cu mesaje amuzante, sepci etc., pentru ca prima impresie o constituie aspectul. Bafta la liceu big grin! De curiozitate cu cat ai intrat la acest profil?

4 răspunsuri:
| rolynight explică (pentru Anonim0078965):

Cu media 8, 92

| rolynight explică (pentru Anonim0078965):

Am intrat cu media 8, 92, am luat 8, 45 la matematica, puteam sa iau mult mai mare, dar emotiile m-au influentat si la romana am luat 9, 10.

| rolynight explică (pentru Anonim0078965):

Si mai de sus de toate, am cea mai mare medie cu care s-a intrat din toata scoala, si sper ca nu o sa fiu sef de clasa, din cate am vazut in generala, nu este ceva placut.

| Anonim0078965 a răspuns (pentru rolynight):

Bravo! Si daca vei fi seful clasei te sfatuiesc sa nu fi genul acela,, elevul profesorului', care si daca bazaie o musca in clasa trebuie spusa d-nei/d-nului diriginte.In clasa a 7-a seful clasei de atunci spunea tot la diriga. Daca chiuleam el era la diriga, daca il amenintam a doua zi diriga stia tot.Din cauza asta a ajuns sa nu aiba prieteni, dar in a8a sefa clasei a fost o fata care ne tinea aprarea si ne lasa sa facem ce vrem.Bafta la liceu!(chiar daca ti-am mai spus o data laughing ) si mersi pentru fundawinking