| PinkHD3 a întrebat:

Mam cunoscut cu o fata de cand s-a mutat dela(3ani) e cu mine in scoala
Eu sunt pe clasa a-Vlll-a ea e pe a-Vll-a
Si i-am spus pe facebook ca o plac
Ea ma zis ca asta e...
Apoi dupa 2 aprox 3ore am iesit si le-am spus prietenilor
Ei au spus ca e bine. Eu nu eram sigur
Apui a iesit si ea.
Ea cand m-a vazut i-a venit sa rada
Apoi s-a asezat langa mine
Eu mam rosit la fata ca capsuni si eram tot apa (mi-e rusine de ea dupa ce i-am zis) Apoi am inceput sa vorbim etc.
Ce pot sa fac mai departe? Cum sa o abordez?
As vrea mai multe variante! Raspuns corect:Funda:!

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Fi tu, incearca sa te relaxezi in preajma ei, sa vorbesti normal cu ea, sa o faci sa rada, eventual sa faci si niste gesturi de "tandrete copilareasca": sa o mangai, sa o ciufulesti, sa o tragi langa tine si sa o iei in brate, chestii de genul. Succes

6 răspunsuri:
| PinkHD3 explică (pentru Hakuouki):

Salut! In legatura cu atingeri etc. mi-e rusine laughing si mai mult este ca nu cam lasa pe nimeni sa o atingalaughing

| neutrino a răspuns:

De abordat, deja ai facut-o. Acum invita fata in oras.

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Sper ca nelinistea pe care ti-o provoaca fiinta iubita te face sa scrii atat de prost...
Acum, trecand la problema - Tu ti-ai exprimat sentimentele fata de ea, te-ai deschis ceea ce nu e rau, insa astfel de conversatii se poarta fata in fata, nu pe net! Ai fi avut avantajul de a-i vedea expresia fetei, reactia.
Tot ce poti face acum e sa dai putin timp lucrurilor sa se intample. Vorbeste cu ea, cunoaste-o cat mai bine, intreab-o ce ii place. Dupa ce deveniti putin mai apropiati cauta un motiv sa va vedeti in afara scolii... Un concert, teatru, film, suc, role, bicicleta, inghetata, biblioteca, biliard, orice - dar sa mai fiti cu altii daca inca nu crezi ca e momentul sa aveti o intalnire numai voi. Daca alegi sa mai fii cu altii, poti planifica lucrurile astfel incat macar in a doua parte a serii / dupa-amiezii sa ramaneti voi 2 singurei. Atunci intreab-o ce parere are ea despre tine, daca simte ceva pentru tine. Spune-i ca tu o consideri o fata speciala, ca te-a cucerit prin felul ei de a fi, ca e unica si ai vrea sa aveti o relatie. Pur si simplu intreaba!
Nu e mare lucru, serioswinking Iti urez mult noroc.

| Hakuouki a răspuns (pentru PinkHD3):

Eu nu am spus sa ii ceri voie, eu am zis sa o faciwinking te respinge sau nu asta e, dar daca simte la fel, se va simtii bine in bratele tale. Nu esti "nimeni" si nici "restul" nu esti, esti baiatul care i-a spus ca o place. Hai lasa rusinea, e o vorba "cu rusinea mori de foame" in cazul tau, solo.

Răspuns utilizator avertizat
| Hakuouki a răspuns (pentru Adminiiimistergraspunsurile):

Si asta, asa ca eu zic sa te grabesti sa prinzi tupeu Simelx.