| alexandraplay a întrebat:

nu stiu ce sa fac! m-am certat cu cea mai buna prietena dintr-o prostie si eu din ce mi-a spus trag concluzia ca nu mai vrea sa fim prietene dar eu tin la ea si am facut atatea planuri pentru o excursie si ea a zis ca o sa stea cu persoana pe care o ura cel mai mult si nu stiu ce sa fac cum sa ma impac cu ea va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| OAngelO a răspuns:

Stai linistita pentru ca si ei ii pare rau. Acum chiar nu conteaza a cui a fost vina conteaza ca voi tineti una la alta si totusi o prietenie buna nu se poate destrama asa repede.Chiar daca a spus ca o sa stea cu altcineva totusi nu se va simti asa bine si cu siguranta o sa va impacati pana la excursie happy.Sa imi spui ce s-a ntamplat. Pupiciiiilove struck!

7 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Asteapta cateva zile sa ii mai treaca supararea si apoi vorbeste cu ea, daca e nevoie cere-i scuze ( daca cearta a fost din vina ta ).

| MeDeEa14DeEa a răspuns:

Raspunsurile pe care le-ai primit pana acum spun ca este bine sa mai astepti pentru ca prietena ta sa inteleaga ca nu mai vrei sa fiti prietene.Total gresit!
Tu poartate cu ea ca pana acum, de parca nu s-ar fi intamplat nimic. Daca te intreaba ceva despre comportamentul tau, spune-i ca nu vrei ca o mica disputa sa va desparta. Spune-i cat de mult ti la ea. Daca o consideri sora ta, spune-i.
Asa, se repara o prietenie!
Asa, o faci sa dureze mai mult!
Iti urez mult succes!
Crede-ma, stiu ce spun, deoarece era cat pe ce sa-mi pierd si eu cea mai bunaprietena din cauza unde mici dispute.Am facut exact ce ti-am scris si acum suntem inseparabile.

| Tynnna a răspuns:

Vorbeste cu ea, fii sincera si spune-i ca de la o prostie nu vrei sa pierzi o prietena. Nu lasa timpul sa treaca si nici nu te face ca ploua. Si micile dispute trebuie discutate ca sa va luati greutatea de pe suflet. Odata impacate, veti uita totul mai mult ca sigur. :*

| alexandraplay explică (pentru TiffanyღBJ):

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri dar o sa trebuiasca sa aleg decat un raspuns dar ori cum o sa va am in lista la prieteni si o sa va trimit felicitari si sms-uri

| alexandraplay explică (pentru OAngelO):

Mersi pentru consolare si sa stii ca ne-am impacat a zis ca se mai gandeste daca o sa fim ca inainte dar o sa ii treaca

| OAngelO a răspuns (pentru alexandraplay):

Ma bucur ca e totul bine acum:*.

| alexandraplay explică (pentru OAngelO):

Ti-am dat eu un raspuns castigator asa de bun venit printre noi! love struck :*