| Korry3467 a întrebat:

Bună,TPU.Problema mea este următoarea:
Aș vrea să creez o poveste despre o fată-vârcolac care urmează să fie următorul Alpha.Tatăl ei se luptă cu o haită și în cele din urmă nu învinge nimeni. Tatăl ei moare,iar fata devine Alpha,ceea ce o descurajează, nevrând să lupte.Se îndrăgostește de un lup din altă haită,deși ceilalți lupi nu-l agrează. Lupul se dovedește a fii un spion din altă haită.Cu toate acestea fata se căsătorește cu el, iar lupul se alătura haitei ei.Problema este că nu știu ce titlu să pun.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna! In primul rand ador povestea si ador titulurile lui Park.Cel putin ultimul titlu e prea tare rolling on the floor Sunt titluri luate din alte filme.Nu am ce zice ultimul e mortal.Toate sunt tari si merita funda, dar daca vrei sa ai o carte de succes trebuie sa ai si un titlu aparte nu numai un titlu inspirat de vreun film cu te miri ce aratari.Toate filmele sunt tari dar cartea le lanseaza.
Daca pui titlu ca al lui Park atunci o sa ai o multime de hateri.De ce? Intrucat fanii filmelor respective se vor supara ca ai luat in ras filmele lor favorite, netinand cont de cat de mult le place cartea.
Te sustin 100% cu aceasta carte si sper ca intr-o zi o s-o pot citi intrucat iubesc cartile cu vampiri si varcolaci.
Acum titlurile la care ma gandesc eu-
Were a wolf
Full moon, a new age
DarkRose
The return of the Alpha
Peace in the pack (Pace in haita)
Bite a Kiss
Wolves can love
Iti urez succes la carte si o zi placuta in continuare.

Ps Stiu ca unele titluri au sunat ciudat dar mi-am dat silinta.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as povesti toata actiunea prin viziunea unui iepure, care isi roade morcovii feliati pretuind fiecare bucatica.
Nu prea stiu fata, ca m-a muscat un evreu si acum incep sa ma transform.La mine titlurile fac si bani, nu numai valuri.De ex:
How to train your wife-werewolf
I wolfenstein.
The wolfspendables 3
A Haunded wherewolf house 2
Rise of the planet of the wolfes
Wolfsformers: Age of Sheep extinction

| Korry3467 explică (pentru anonim_4396):

Cartea trebuie neapărat să fie din perspectiva lupoaicei.

| тєqυιℓα a răspuns:

Inainte sa citesti, te avertizez ca raspunsul meu nu e folositor deloclaughing
Cred ca te-ai uitat prea mult la Teen Wolf/ alte seriale de genullaughing
E cam comuna povestea ta, gen Pocahontas dar cu lupi. Oricum, imi place ca vad lume care scrie povesti. Mult succes, poate devii o scriitoare renumita, cine stie?

| Luminita235 a răspuns (pentru RainmakerX):

Inca cine cineva care adora vampirii si varcolacii. Ma bucur ca mai intalnesc astfel de persoane si eu fiind o fana a acestor gen de carti. Poate vrei sa imi dai un mesaj sa imi spui ce carti ti-au placut cel mai mult.

| RainmakerX a răspuns (pentru Luminita235):

Buna! Cartile cu vampiri sunt mai bune intrucat cele cu varcolaci mi se par subapreciate.De aceea m-a bucurat sa vad aceasta intrebare.Carti bune cu vampiri gasesti destul de usor dar cele cu varcolaci impresioneaza mai greu publicul (din nefericire).
De asemenea cred ca au un succes mult mai mare vampirii datorita legendelor romanesti, Dracula si in ultimul chiar si filmul Twilight a dezvoltat pasiunea cititorilor.
Pot spune ca am fost impresionat de cartile cu vampiri Salem s Lot de Stephen King si Dracula.As vrea sa citesc candva si cartile Twilight dar s-a dus vacanta iar in timpul scolii nici atat nu pot.
Mie Dracula mi-a placut mult de tot.

| Luminita235 a răspuns (pentru RainmakerX):

Filmul Twilight l-am vazut si pot spune ca mi-a placut desi cred ca o carte este mult mai buna decat un film si voi incerca sa citesc cartile pe care le-ai precizat. Multumesc ca mi-ai raspuns!