Întrebare recomandată | Beebeeee a întrebat:

Se apropie aniversarea mamei iubitului meu si m-a invitat si pe mine, a spus ca vrea sa ma cunoasca personal. Daca merg la ei sa ii iau o mica atentie si sotului ei (tatal iubitului meu ) avand in vedere ca merg la dansii pentru prima oara. Si daca da, ce sa le iau? Ce sa ii iau mamei lui? URGENT, DAU FUNDAA!

17 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Cred ca nu este cazul sa-i iei si tatalui prietenului tau, un cadou.Nu este nici ziua lui,nu este nici Craciunul,nici Pastele(cand se fac acele cadouri tuturor).
Daca era ziua lui,da, puteai sa-i iei lui un cadou si sotiei lui,ca gazda, un buchet de flori, Dar asa?
Poate doamnei, poti sa-i cumperi in functie de buget, un parfum, o cutie cu bomboane de ciocolata si bineinteles un buchet mare de flori.Nu trebuie sa-i cumperi lucruri de valoare foarte mare,sau ceva de genul: bibelouri,seturi cafea, tacamuri, imbracaminte, bijuterii, etc.Acestea sunt "rezervate", doar celor foarte apropiati, rude, prieteni vechi de familie.

| Beebeeee explică (pentru pietrean):

Multumesc frumos! Mi-ai fost de ajutor!

| LupoaicaLuni a răspuns:

Iai ce iai lua mamei tale.

| adinaeo a răspuns:

E nu, tatalui nu. Domanei insa poti sa ii cumperi ceva bijuteie, un lant, nişte cercei. Depinde de bani. Ajutama si pe mine cu raspunsuri la intrebarile mele.

| Radu1015 a răspuns:

Mamei un buchet de flori si o cutie cu ciocolata iar tatalui un ceas si o cutie cu ciocolata happy

| Boss67 a răspuns:

Ii poti lua un buchet de flori. happy

| anyry a răspuns:

Tatalui nu, dar eu i-am cumparat mamei iubitului meu o geanta de la avon si o cutie mare cu ciocolata si s-a bucurat enorm de mult. Vreau sa precizez ca si eu m-am intalnit atunci prima data cu ea.

| Beebeeee explică (pentru anyry):

Mersi mult :*

| Beebeeee explică (pentru Boss67):

Doar atat?!

| Dar1a a răspuns:

Eu as zice sa ii iei o cutie de ciocolata, chiar daca e barbat, iubitul meu ia luat asta tatalui meu, si a zis ca a fost nfoarte buna (doar tata a mancat-o)

| CatMeadow a răspuns:

Nu este nevoie sa ii iei ceva si tatalui. Mamei poti sa ii iei : lumanari parfumate ( aranjamente de interior, dar frumos decorate), bomboniere mici din sticla de murano, cercei de argint, etc. in mare parte decoratiuni interioare. atentii mici. si daca vrei un buchet de flori.

| Digital112 a răspuns:

Detergent.

| anyry a răspuns (pentru Beebeeee):

Mai sunt la librarii cani, diplome, pixuri, perne pentru MAMA IUBITULUI MEU. Sunt incredibile.

| Simon_Gabor_1979 a răspuns:

Cred ca ar fi politicos pentru ca te vezi prima oara cu ei si ar fi bine sa teporti ca atare happy

| LaviniaMaria2305 a răspuns:

Pai incearca sa fi cat mai originala poti sa ii iei ceva de genul. cerceii o esarfa un lantisor ceva care sa o reprezinte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege impreuna cu iubitul tau un parfum pentru ca el stie cel mai bine ce i-ar placea mamei lui. Un buchet de flori mai bogat si cu joc de culori ar fi fain. Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti si cu iubitul tau si sa alegeti impreuna cadoul. Si tot parerea mea ar fi ca sa ii dai si tatalui lui ceva judecand ca e prima data cand ii vezi si sa faci o impresie frumoasa. Pana la urma gestul conteaza. Nu te apuca din prima zi sa zici tata sau mama ci domnule si doamna. Apoi pe parcurs o dai mai la personal. Bafta.

| Piticoot18 a răspuns:

O mica atentie este buna. Poate mamei niste bomboane si flori si tatalui o sticla de vin de calitate sau sampanie...dar mai micuta asa sa nu creaza ca faci apropouri ca e betiv laughing)