| cezzyrinno a întrebat:

Buna TPU. Sunt clasa a 9-a, si stiu ca e devreme sa spun asta dar am emotii pentru balul bobocilor. In primul rand, nici nu știu cum functioneaza, cum se desfasoara, ce voi face acolo etc. Tot ce știu este ca au început preselectiile si termenul pentru inscriere cu o pereche este in 3 zile, iar eu sunt antisocial si probabil nu mă place nimeni in clasa. Ni s-a spus ca daca nu gasim pereche dar tot vom vrea sa participam, ni se va alege o pereche random (cred). In al doilea rand, nu stiu sa dansez, am auzit ca e o chestie unde trebuie sa dansezi cu perechea sau ceva de genul. Nu am nicio idee, sunt clueless despre tot evenimentul asta. O ultima intrebare pe care o am este că daca nu ma inscriu la chestia asta, probabil nu voi mai putea participa absolut deloc la bal, corect?

Răspuns Câştigător
| lialy310421 a răspuns:

Cred ca te referi la concursul de "miss si mister boboc" sau cum ii spune. Basically participi la tot felul de probe si concurezi asa de distractie si castigatorii sunt un fel de regele si regina balului (nu te ajuta cu nimic e numa asa de smecherie). Dintre colegii mei au participat doar cativa si s-au cam facut de rusine ca nu s-au pregatit deloc pentru probe. Daca vrei sa te distrezi asa la misto poti sa concurezi. Daca alegi sa ai o pereche random poate te imprietenesti cu fata respectiva. Daca nu, oricum lumea merge acolo ca se danseaza, se bea si mai ai o sansa de combinatie (eu am obtinut o relatie nice de 2 ani pe principiul asta). Si nu te stresa ca nu te plac colegii ca mai sunt si alte clase. Eu nu ma incadram deloc in clasa mea, dar migram pe la celelalte 3. Liceul e misto daca te doare la patina de ce cred ceilalti despre tine happy Eu iti recomand sa te duci la bal si sa te distrezi. Succes!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci este momentul perfect sa te schimbi!
Invata sa saluti colegii, sa le zambesti, sa-i intrebi ce mai fac si usor usor devi sociabil si placut colegilor, profesorilor samd.
La balul bobocilor se inscriu persoanele care vor sa participe la concurs pentru a castiga titulul de Miss Boboaca si Mister Boboc al anului 2024, unde trebuie sa pregateasca ceva cu care sa impresioneze juriul si publicul, ceva la care este talentat: cantat, dansat, recitat, mimica, actorie samd.

Concursul nu este obligatoriu tuturor elevilor si in principiu se inscriu cam 5-10% din elevii de clasa a IX-a, pracatic aceia cu tupeu sau foarte talentati la ceva.
Toti ceilalti elevi de-a IX-a, care nu vor sa intre in concurs pot merge la acea petrecere doar ca sa priveasca si sa se distreze, avand ocazia sa se imprieteneasca cu noii colegi.

| cezzyrinno explică (pentru lialy310421):

Mulțumesc! Nu cred ca voi participa la concurs, dar voi merge sa ii vad pe altii. Asa cum a zis si celălalt comentariu, poate ma împrietenesc cu cativa pe acolo. Mersi din nou