| MihaelaPatricia a întrebat:

Sunt complexata din cauza picioarelor in paranteza.De felul meu, sunt slaba, dar nu uscata.Am picioarele ok in partea de sus, dar de la genuchi in jos, nu numai ca sunt in paranteza, ci sunt si mult prea slabe.Ce as putea face? Operatie nu pot.sadImi spune si mie cineva ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| Marbea a răspuns:

Nu ai ce face. Poarta haine care sa le acopere, gen pantaloni mai larguti, rochii, fuste mai lungi. Si eu am avut, cand eram mica se vedea chiar tare, dar odata cu inaintarea in varsta s-au mai estompat sau nu mai dau eu importanta. Si eu am trecut prin ce treci tu, in scoala eram deseori jignita dar daca inveti sa te accepti asa, sa vezi ca nu le mai acorzi importanta.

| MihaelaPatricia explică (pentru Marbea):

Am 13 ani.Nimeni nu ma jigneste la scoala din cauza asta, deci e okk

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci, așa e corpul tău.
Trebuie să te accepți așa cum ești, îmbracă-te astfel încât să ți se potrivească hainele și să arăți bine.

| Marbea a răspuns (pentru MihaelaPatricia):

Este ok, atunci nu-ti fa probleme.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la sala si iti lucrezi picioarele dacă esti asa complexata.

Răspuns utilizator avertizat