| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Sunt din Republica Moldova și am fost admisă la liceu în România.
Cine îmi poate spune care sunt următorii pași? Cînd trebuie să duc actele originale? Multumesc

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Scoala la care ai fost admis/a poate fi contactata si prin telefon, nu numai prin posta electronica!
Din cate stiu, actele originale ( ale copiilor depuse la dosarul de concurs )se depun la inceputul anului scolar la unitatea scolara la care esti admis/a.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Suna la secretariatul scolii la care ai fost admisa!

p.s. Importat de stiut : http://chisinau.mae.ro/local-news/1460

| danalachiveronica a răspuns (pentru alessia5158):

As dori sa aflu cand trebuie sa aduc documentele originale.Mersi

| danalachiveronica a răspuns (pentru alessia5158):

Imi poti spune te rog cand trebuie sa aduc documentele originale?

| alessia5158 a răspuns (pentru danalachiveronica):

Ti-am spus sa contactezi secretariatul scolii pentru a afla!

| danalachiveronica a răspuns (pentru alessia5158):

Aam scris pe adresa de e-mail insa nimeni nu a raspuns.

| danalachiveronica a răspuns (pentru alessia5158):

Mersi de informatii.Doar nu eram sigura. Imi poti spune te rog pe ce data se incepe anul scolar anul acesta? Pe 11 sau 15?

| alessia5158 a răspuns (pentru danalachiveronica):

Vezi informatia pe portalul de invatamant din link-ul : https://www.portalinvatamant.ro/......-7252.html