| Kathy21 a întrebat:

Buna TPU sunt intr-o situatie mai difficila. Este vorba de mama mea si de craciun. Tatal al mamei mele a mamei mele a murit chiar in dimineata de ajun. Acum vreo 12-13 ani. Am intrebato mereu de ce nu este bucuroasa de craciun si nu a vrut sa imi spuna pana anul trecut cand mi-a spus. Anul trecut trecusera deja de craciun iar anul accesta nu stiu ce sa fac sa nu se mai gandeasca la asta. De exemplu azi am vrut sa inpodobesc bradul iar ea a tot cautat motive care sa ma abtina sa fac acest lucru de exemplu mi-a zis ca ea nu are timp sa ma ajute si ca singura nu pot sa il inpodobesc pentru ca trebuia sa tai bradul pentru ca era prea lung. Acum vreau sa va intreb pe voi ce sa fac ca sa pot sa o fac pe mama sa nu e mai gandeasca la asta? Mamaa tinut foarte mult la tatal ei.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca o iubesti si ca e totul pentru tine si nici un craciun nu e mai frumos alaturi de o mama care te iubeste..Incearca sa-i explicit ca nu are de ce sa fie suparata ca toate trec in viata asta

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Spune-i că o iubeşti şi căi nevoie de ea, să se implice în avtivităţile tale şi că asta te-ar ajuta mult, pentru că ai nevoie de afecţiunea ei de mamă, că vrei să îşi petreacă timpul cu tine.

| Kathy21 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Multumesc mult m-ai ajutat! I-am spus sa nu mai fie suparata ca am nevoie de ea! Mersi!

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru Kathy21):

Mă bucur mult că te-am putut ajuta.