| Sampon678 a întrebat:

Buna TPU, vorbesc de ceva timp cu un baiat pe snapchat iar intr-o zi am primit un mesaj de la el: "sa nu imi mai scrii pana nu iti scriu eu, te rog". Eu am intrebat care e faza si a zis ca imi zice cand imi va scrie el, a doua zi dimineata iar l-am pus sa imi explice si a zis doar sa astept ca imi va scrie el in cateva zile. Conversatia a avut loc marti seara/miercuri dimineata si nici pana azi(duminica) nu mi-a scris. Eu tind sa cred ca nu vrea sa mai vorbim si ca nu o sa imi mai dea mesaj. Voi ce credeti si ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| 99290 a răspuns:

Sa aștepți. Dacă te roagă să nu îi mai scrii, nu îi mai scrie. Fie telefonul sau va fi și la indemâna altcuiva si nu ar vrea sa vadă acel cineva cu cine vorbeste, asa că prefera sa iti trimită mesaje el, atunci cand se rezolva treaba; fie nu mai doreste sa vorbiti si-a gasit modalitatea asta ca fiind una usoara. Eu tind sa cred ca prima optiune e mult mai probabila. Mai ai rabdare. In timp iti dai seama, in functie de cat de lunga va fi durata de asteptare.

5 răspunsuri:
| Sampon678 explică (pentru 99290):

Multumesc de raspuns, m-am gandit si eu la varianta asta si o sa astept sa vad ce sa intampla.

| 99290 a răspuns (pentru Sampon678):

Pentru nimic. Gânduri bune!

| OldSoul a răspuns:

Probabil are iubita, in timpul respectiv sta cu ea si nu vrea sa fie deranjat de tine, ca aceasta ar putea afla ca vorbeste cu tine, si nu i-ar conveni...
Acum desigur, e doar o ipoteza.
Recomandarea mea e sa-ti vezi de treaba ta si sa il uiti.
Daca era un motiv intemeiat pentru care sa nu poata vorbi, cred ca si-ar fi gasit 5 minute sa-ti explice situatia prima data, abia apoi sa-ti ceara sa nu ii mai scrii acea perioada.

| haileewatson a răspuns:

Are iubita

| Midnightsky a răspuns:

Cel mai probabil are pe altcineva, iar tu i-ai fost 'a distraction'. sadly. know your worth, if he ever tries to talk to you again maybe you should make him pay the same price and go talk to his enemies, girly. xx