| 1Hekate1 a întrebat:

Buna TPU
Vreau sa citesc ceva, dar nu prea stiu ce sa iau. Vreau ceva real, deci fara vamipiri si asa.Nu vreau carti de actiune. ceva din care sa aflu chestii noi despre lume si intersante. Daca se poate ceva si cu putina religie, ma.rog, mi-ar place putin sa zica si cate ceva de masoni si alte chestii despre manipulare si.alte din astea
Aveti. vreo idee? Daca se poate un raspuns rapid, pentru ca.o sa.merg sa iau ceva peste cateva ore. Fundaaa:*

Răspuns Câştigător
| Mark72 a răspuns:

Salut! Eu ti-asi recomanda sa citesti o inciclopedie, acolo ai de toate, este un fel de wikipedia al trecutului! Sper ca te-am ajutat! Funda? big grin

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Caută un roman de Jules Verne. CU siguranță ai ce afla despre lume. Poți chiar să le iei gratis de pe http://www.gutenberg.org/catalog/.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dexter vise intunecate -Jeff Lindsay(carte care a stat la baza serialului Dexter)

| PinkGirl28 a răspuns:

Nu te mai preface ca vrei carti de citit, vrei doar sa vina mata sa iti aduca ciorba la pc sa te vada ca te interesezi de carti, de fapt vrei sa te faci prostituata

| 1Hekate1 explică (pentru PinkGirl28):

Rasfatata s-a suparat ca i-am scris la intrebarea ei ca e o pitipoanca idioata si acum nu stie ce sa scrie si baga si ea niste aiureli?laughing) 1''mata'' se scrie mama ta
2.Mama mea nu se uita la ce scriu eu pe pc deci stai calma nu intreb asta ca sa vada ea
3.ti-am citit celelalte intrebari.Esti doar o tar*a cam ca toate celelalte care cred ca aspectul exterior e cel mai important si incearca sa iasa in evidenta prin toate idiotenile in loc sa se remarce prin inteligenta, bunatate sau cultura.
Dedicatie pentru tine, asculta Parazitii-Toate's la fel! Ti se potriveste perfect.Nu doar tie stai calma sunt alte 99% la fel.