| Ibanez a întrebat:

Vreau sa imi fac o masina de lemn ( kart )winking Nu rotile sau lemnul e problema, problema e ca nu stiu cum sa fac sa fie actionata de ceva, nu stiu... ca un motor! Dar sa nu stau eu sa imping rotile... Intelegeti. Funda daca stie cineva macar o metoda simpla sa mearga singura, fara prea mare efort!

5 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Pe osia din fata, pe care sunt asezate rotile, poti sa atasezi o roata dintata de tipul celei de bicicleta. Apoi, mai adaugi una cu pedale si un lant, prin care transmiti puterea la roti. Simplu si frumos.

| Ibanez explică (pentru GoguSteriade):

Am incercat asta... A iesit un fiasco rolling on the floor)

| GoguSteriade a răspuns (pentru Ibanez):

Construieste atunci una cu o singura roata si faci un triciclu. Sau invata sa construiesti un diferential pe care sa il atasezi celor doua roti din fata, desi ar merge virajul si fara el, doar ca mai greu.

| Ibanez explică (pentru GoguSteriade):

Aha ok mersi

| BengaMihai a răspuns:

Pedale