| RoxAnneLove a întrebat:

Buna TPU
vreau si eu sa stiu cum pot sa decupez poza pe facebook
cine imi explica bine primeste [ promit] funda
va pup kiss

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Da-i click dreapta pe poza care vrei sa o descarci si click pe ->''vezi informatii despre pagina''. Ti se va deschide o fereastra unde dai clik pe al doilea tab de sus in care scrie MULTIMEDIA ->aici cauti o poza care incepe cu http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net... prima cifra difera, poate sa fie a4, a5, a6,a2...si cand dai clik pe ea o sa o vezi in acea fereastra dar in partea de jos in marimea ei naturala->dupa care dai click pe ''Salveaza ca. Uite aici FOTO:
http://i.imgur.com/MvBbX.png
Bafta!

2 răspunsuri:
| Paywa a răspuns (pentru neluL):

Pai ce ai zis tu, ma ajuta doar sa salvez poza.

neluL
| neluL a răspuns (pentru Paywa):

Adica sa DESCARCI poza care te intereseaza in PC! Ce altceva mai vrei? Poza o gasesti in Downloads sau in Photo (image) sau unde este setat browserul sa descarce! Daca totusi vrei sa o decupezi, te duci pe pagina cu poza, apesi tasta PrtScr (dreapta sus)apoi deschizi Paint si dai ''Lipire''(sau Ctrl + V ) ->o sa-ti apara pagina acolhiro trebuie sa scoti poza din pagina prin decupare si dupa care o salvezi in format jpg sau png. Daca ai windows 7 mai ai si varianta unui mic program care il ai deja preinstalat ->SNIPPINGTOOL (il cauti in START).