| BlahBlahRaspundSiDreg a întrebat:

vroiam sa va intreb ceva legat de prietenii...
Am o colega la scoala care nu ma baga deloc in seama si isi petrece cel mai mult timp cu "tipii tari" din scoala. Doar ca mereu cand se uita la mine rade, fara nici un motiv...se uite in ochii mei si rade, vroiam sa va intreb daca ma place sau nu...

7 răspunsuri:
| cooldreams a răspuns:

E ceva aici ce nu se pupa. In primul rand, colega aia ti-e prietena sau doar o colega (caci, daca ti-e colega, de ce te framanta pe tine cu cine umbla ea?!). In al doilea rand, cum sa te placa? Ca prieten/a sau iubit/a?! Sau, mai degraba, esti fata sau baiat? In al treilea rand, de ce ne intrebi pe noi? De unde sa stim cu adevarat ce e in capul aleia daca nici macar n-o cunoastem (putem spune doar ce NU este)? Nu putem decat sa presupunem la ce se gandeste ea.

| BlahBlahRaspundSiDreg explică (pentru cooldreams):

Sunt baiat, este o colega la noi in clasa...si nu sunt sigur daca vrea sai fiu prieten sau nu, am spus doar ca mai vorbeste si cu alti baieti dar nu stiu daca vorbeste ca prieteni sau ca iubiti, vroiam sa va intreb daca stiti ce inseamna cand o fata rade doar uitandute la tine...

| PufoshenienexT a răspuns:

Fa-ti curaj si intreab-o daca puteti fi prietene

| BlahBlahRaspundSiDreg explică (pentru PufoshenienexT):

Sunt baiat...

| cooldreams a răspuns (pentru BlahBlahRaspundSiDreg):

Pai, depinde si cum e ea intelegi? Poate ca pur si simplu face misto de tine. Ai gasit ceva ce o amuza (ai un siret dezlegat, nu ti-ai asortat camasa cu pantalonii, te considera nu stiu cum etc.) Sau cine stie. E indragostita de tine si nu stie cum sa-ti atraga atentia. Incearca s-o ignori, dar in, acelasi timp, studiaz-o cu atentie sa vezi ce reactii are. Succes!

| PufoshenienexT a răspuns:

Nu conteaza intreab-o daca vreti sa fiti impreuna

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Nu mi-ai oferit prea multe detalii, dar cred ca te place. Fa-ti curaj happy Bafta kiss