| AnemonaP a întrebat:

Buna tuturor. Am fost acceptata la o facultate de film din America,aceasta avand mai mult campusuri,iar eu trebuie sa ma decid in ce oras sa ma duc. Am de ales intre New York si Los Angels. Citisem pe internet ca inchirierea unui apartament in Los Angeles ar costa mai putin decat in New York. Voi ce ati face in locul meu? Nu ma intereseaza ca lux,ma intereseaza mai departe unde as putea profesa mai bine ca scenarist si regizor, gen de unde sa fie lansarea mea.

Răspuns Câştigător
| Zorok a răspuns:

WoW! Felicitari!"Stiu, nu te cunosc dar sunt foarte mandru de tine! Sper sa reusesti si sa ajungi cineva, ca Romania sa fie mandra de tine! "-lpavel Cat despre intrebarea ta, am fost si in New York si in LA si nu pot sa-ti zic unde e mai frumos deoarece nici eu nu stiu.Din ce am observat in New York stilul de viata este mai stesant si multi oameni sunt pe fuga dar in LA nu prea am putut vedea mare lucru.Mergi unde crezi de cuvinta si unde iti permite bugetul. Votez pentru LA

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

WOW! Nu iti pot da un raspuns la intrebarea ta dar vreau sa-ti spun ca ma bucur tare mult ca se gasesc si in Romania persoane care aleg ceva mai special, iar eu cum iubesc filmele, ai respectul meu ca ai ales aceasta cale si e bine ca mergi in america pentru ca in profesia asta numai acolo poti deveni cineva din pacate. Stiu, nu te cunosc dar sunt foarte mandru de tine! Sper sa reusesti si sa ajungi cineva, ca Romania sa fie mandra de tine!
Mult succes si noroc, ne tinem pumnii stransi pentru tine! happy
PS : Scuze de off topic! happy

| AnemonaP explică (pentru lpavel):

Multumesc din inima! Apreciez enorm. As fi vrut sa raman in Romania, doar ca industria filmului aici nu este dezvoltata si nu ma pot realiza aici. Sper sa fac Romania mandra si sa o promovez.