| Bastanul2018 a întrebat:

Am o mica problema... as vrea sa stiu cum as putea sa reusesc sa fiu cu o fata de care imi place din liceu. Faza este ca eu sunt in Italia si ea este in Romania. ( sunt constient ca una dintre probleme este distanta ) dar as dori daca se poate sa imi dati niste sfaturi utile. Cei ce nu ma pot ajuta sa se abtina de la comentariile urate. Multumesc mult! Dau funda

Răspuns Câştigător
| Alexandr1457Antonia a răspuns:

Distanta nu este o problema. Daca și ei îi place de tine, nu contează distanță dacă vă iubiți este tot ce contează. În vacanta mai vine ea la Tine sau tu la ea. Exista și o grămadă de aplicații și va puteți vedea.tot ce contează este ceea ce tu simți pentru ea. Este adevărat distanta este ff mare dar, dacă îți place de ea mult poți încerca sti încercarea moarte nu are. Cu credință în Dumnezeu totul este posibil.

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nu prea poti, pentru ca unul dintre voi va insela la un anumit punct tocmai din cauza distantei.

| Yon1470 a răspuns:

Daca esti major si lucrezi acolo si va placeti reciproc, o poti lua la tine si ai terminat problema! Daca esti elev si acolo stai si vrei sa fii cu ea nu prea ai cum decat, daca iti place sa o saruti in fata monitorului, sa o atingi prin monitor si sa vorbiti pe skipe! Bafta!

| Caro34 a răspuns:

Daca chiar o placi, puteți sa vorbiți pe net (Facebook, Skype, Whatsapp etc.) pana la vacante, cand va puteti vizita unul pe altul. Daca sentimentele sunt sincere de ambele parti, atunci: "Sa fiți mereu fericiți si sănătoși!". Numai bine!

| Bastanul2018 explică (pentru WaterDrop):

Nu prea cres pentru ca ea este o fata superba. Multi baieti cauta o fata ca ea...dar mai rar asa ceva. Si eu unul nu insel pentru ca "iubesc o femeie si am incredere in ea." Dupa mine persoanele care inseala inseamna ca nu au ce isi doresc de la partener

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bastanul2018):

Si cum crezi tu ca i-ai putea oferii tot ce are nevoie iubitei tale, ca sa nu duca lipsa si sa nu plece la altul, daca tu esti in Italia si ea in Romania, iar cel mai curand posibil sa va intalniti, este la anul, in vara.