| Chelvin a întrebat:

Va rog sa imi ziceti toate "profilurile" de la liceu, si materiile PRINCIPALE necesare, la toate profilele daca se poate va rog!
Multumesc!
Funda la cel mai explicit raspuns.
big grin

Răspuns Câştigător
| SoBerzerk a răspuns:

Bună! happy
La liceele teoretice:
Profil uman:
Filologie: multă română şi limbi străine. Ştiinţe sociale: geografie, istorie, logică.
Profil real:
Ştiinţe ale naturii: biologie, chimie, fizică, mate.
Mate-info: mate şi info.
Ţi le-am dat cât de cât în ordine. Apoi mai e liceul agricol, economic (specializări: turism, alimentaţie, comerţ...), de arte (actorie, dans, arte plastice, decorative, muzică), tehnic, unde nu sunt aceleaşi specializări. Te sfătuiesc fie să dai la liceu teoretic, fie la arte (dacă ai talent). Cu celelalte nu faci mare lucru. Mult succes!

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Le gasesti pe www.admitere.edu.ro cu tot cu specializari si medii de intrare. Iar daca vrei sa stii obiectele de studiu si orele pentru fiecare in parte cauti planul cadru al specializarii respective pe internet.

| Seepty a răspuns:

Nu se poate asa ceva pentru ca la anumite licee e diferit de altele. De exemplu la liceul de arte se fac alte materii decat la liceul de agricultura.

| Chelvin explică:

As vrea un raspuns de gen :
Stinte sociale : Necesita Istorie, Romana.

| SoBerzerk a răspuns (pentru SoBerzerk):

Mulţumesc pentru fundă! Mă bucur că te-am putut ajuta! happy

| Chelvin explică:

Cu placere happy.