| Houselaurie a întrebat:

Am si eu o rugaminte: am sa va povestesc ceva ciudat ce mi s-a intamplat, pe plan sexual si cei care au mai patit sau cred ca stiu despre ce este vorba, sa ma ajute VA ROG FRUMOS

Am 20 de ani, sunt inca virgin. Acu 1, 2 luni am cunoscut o fata, ne-am imprietenit, si am ajuns si in pat cu ea.Am facut preludiu care a constat si in sex oral reciproc, in tot acest timp am stat cu penisul sculat. Dupa ce mi-am pus prezervativul, am introdus penisul in vaginul ei, am facut vreo 5, 6, 7 penetrari, iar apoi penisul a inceput sa mi se culce, si nu am mai avut cum sa continui.In nici un caz nu am ajuns la orgasm, si nici nu mi-am dat drumul. A 2-a zi cand am reluat, preludiu, sex oral, la fel 90% din timp am stat cu penisul in erectie, iar cand sa o penetrez mi se culca.Asa am patit si a 3 si a 4-a oara. Va urma si a 5-a oara si nu stiu care este motivul.

Nu cred ca sunt ipotent din moment ce mi se scoala cand sunt in prezenta ei, daca ne sarutam, etc.

Acu vreo sapt am luat de la farmacie maraton forte, am luat o capsula cu vreo 2 ore inainte sa o chem la mine, faza ca nu a putut sa mai ajunga, si nu am reusit sa vad daca avea sau nu efect e altceva. Intr-adevar se simtea dupa vreo 2 3 ore putin mai tare cand ma masturbam, dar cand terminam, se culca la loc. Eu credeam ca daca iau pastila dupa ce isi face efectul nu mi se mai culca 4 5 ore.Intr-adevar pe prospect scrie ca isi face efectul doar la contact sexual.

Care credeti ca este problema si cum as putea sa o rezolv.Caci sunt si eu in dubii, si nu as vrea sa ma fac iar de ras

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Probabil nu prea te simti atrasa de ea! Nu ti mai recomand sa folosesti medicamente Corpul tau va devenii dependent si nu cred ca ai vrea sa folosesti astfel de medicamente defiecare data cand vrei sa faci sex!
Daca obisnuiesti sa te masturbezi iti recomand sa nu o mai faci!

Probabil esti stresat. ori obosit?

5 răspunsuri:
| Ycu a răspuns:

Deci, problema la tine este masturbarea, nu te masturba inainte de a face sex, pentru ca e normal, probabil ai facut si abuz de masturbare daca pana la 20 de ani nu ai avut contact sexual. Las-o moale cu masturbarea renunta de tot la ea. Si te rog numai lua pastile aiurea mai ales la varsta ta, care este similara cu a mea. Deci, continua cu preludiul si dupa aia prezervativul si ai grija ca sa fie prezervativul putin mai subtire ca sa poti sa simti si tu, ca daca nu simti normal ca "moare". Iti recomand Durex Elite, si inca odata nu ai voie sa te masturbezi mai ales prima data, abtine-te 3-4-5 zile lejer dupa aia treci la actiune, mai ales ca esti prima data asta se intampla daca te masturbezi ca iti pierzi interesul pentru femei. De aici si faptul ca ramane in erectie la sex oral si masturbare. Mult succes, astept un feed-back.

| Houselaurie explică (pentru Ycu):

Buna Ycu. Multumesc de raspuns, apreciez. DA, am uitat sa specific cum sta treaba cu masturbatul. Pana acum jumatate de an-un an, facand o medie cred ca ma masturbam 1, 2 ori pe sapt. Dar in ultima perioada, am avut si o luna jumatate in care nu m-am masturbat.Deci nu prea ma mai masturbez, si eu ma gandeam ca nu cumva cauza sa fie ca nu ma mai masturbam ca inainte. desi sunt convins ca nu asta e cauza.
Referitor la pastille, da nici eu nu as vrea sa recurg la asa ceva, am vrut sa incerc sa vad care e treaba. Am sa mai citesc pe net, referitor la plante naturale.

| Houselaurie explică (pentru VadTot):

Si eu ma gandesc ca faza cu stresul, oboseala este un factor important.Si da, cred ca am putin din fiecare. Dar in acelasi timp cred ca te-ai apropiat cel mai mult de raspuns cand ai zis ca probabil nu ma simt atrasa de ea.De ce? pentru ca stand cu ea o perioada am vazut ca nu e chiar genul meu, si chiar ma gandeam daca sa continui sau nu cu ea. Urata nu e, dar nu asta conteaza.
Si da, poate fi asta, desi nu imi explic cum, dar sunt multe lucruri care ni se intampla in corp si nu ni le putem explica.
Faza e, ca inainte sa fiu cu ea, am mai avut o fata cu care nu mai tin legatura. La fel, a fost la mine de 2 3 ori, ne-am facut sex oral reciproc, ne sarutam, mangaiam, si nu a vrut sa facem sex, dar sa ii zicem asa am ''mimat'' lucrul asta si nu am avut nici macar 5 sec in care timp de 1 ora sau cat a durat sa mi se culce.Pt ca eram atrasa de ea, dar cu cea despre care am dat exemplul, nici nu prea vrea sa se sarute, totul e asa mecanic, si intr-adevar nu prea ma excita.
Sper ca asta sa fie raspunsul, si sa nu am probleme, caci nu stiu de ce as avea din mom ce daca ma masturbez o am sculata, cu cealalta am povestit deja, iar si cu asta la inceput era la fel, numai ca nu prea mai e la fel ca inainte.
Multumesc frumos de raspuns, si de faptul ca mi-ai spus niste lucruri la care ma gandeam si eu.

| LegionarulRoman a răspuns:

Ti se scoala P**a invers?

| Ycu a răspuns (pentru Houselaurie):

Umm, atunci nu e de la masturbat, chiar te masturbezi rar pentru un baiat, sper sa nu fie ceva patologic, ar fi foarte nasol pentru tine. Dar sunt sigur ca este si din cauza experientei.