| croissant a întrebat:

m-am dat cu o ora si cand am înlăturat-o am constatat că am unghiile galbene. Cum scap de ele? Heeelp meee

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu scapi decat in timp, cand creste unghia si o tai.
Oja aia a continut o substanta nociva care ti-a intrat in structura unghiei si nu ai cum sa o scoti. se intampla la lacurile de unghii cu pigment puternic precum: rosu, negru, albastru, verde si maro.
Cum nu-ti poti smulge unghiile, trebuie sa ai rabdare sa-ti creasca si sa le tai putin cate putin, pana scapi de tot, eliminand unghia afectata.
O alta varianta este sa folosesti un lac de unghii roz sau bej, pe care-l dai tot timpul pe unghii, ca sa nu se mai vada galbenul.

3 răspunsuri:
| GabyT10 a răspuns:

Am patit si eu asa ceva, am reusit sa rezolv problema cu amestec intre zeama de lamaie si pasta de dinti.Am facut ca o pasta si cu o discheta demachianta, am frecat unghiile(2-3 min pe fiecare).Am facut acest tratament dimineata si seara vreo 3 zile, iar seara dupa tratament, aplicam lotiune cu vitamina B5. Sper sa te ajute raspunsul meu.

| Catalina990099 a răspuns:

Din cate am inteles te-ai dat cu o oja si ai unghiile galbene. Încearcă să tii niste dischete îmbinate in seama de lămâie pe ele sau cu ace.

| noname9595 a răspuns:

Cu pasta de dinti. pune o cantitate mica pe fiecare unghie, si intinde-o bine, asteapta cateva minute pana o sa dispara de pe unghie si apoi clateste cu apa si sapun.