| SimonaNicoleta20 a întrebat:

Bună ziua.
Sunt amenințată de anumiți bărbați ca dacă nu mă culc cu ei publica cu mine poze intime...
Problema este ca are poze indecente cu mine și tot ma șantajează cu ele.
Stiu ca o sa ziceți de ce le-ai trimis, le-am trimis pentru ca insistau primeam mesaje peste mesaje.
'' Mi-au zis asa ca o să le postez și o sa te vadă toată lumea, ai sa te faci de ras dacă nu ai să fiii a mea...

4 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Faci frumos plangere pentru santaj. Asta este infractiune, daca le publica pe net, si mai grav.
Ca insistau, mesaje peste mesaje nu este o scuza. Ei te fortau, iar tu intr-un final ai cedat, ignora-i mesajele, le dadeai block.
Trimiti din placere, nu daca te constrange cineva. Niciodata

| JohnnydeFeer a răspuns:

Un singur lucru, Mergi la politie si pui plangere pentru santaj, Sa ai la tine dovezile.

| SimonaNicoleta20 explică (pentru Miruna333):

Mulțumesc

| MikosMiko a răspuns:

Poza e poza ....areti bine? Esti mandra...dar ei daca posteaza pozele e infractiune penala.