| wapriliew a întrebat:

Bunatatea lui Dumnezeu este infinita? Argumentati si spuneti-mi ce va deschis ochii spre calea cea adevarata?

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Aprilie vine imediathappy si ai gresit categoria. Nu stiu daca e cea corecta/adevarata/gresita/falsa, dar cata vreme ma simt in siguranta si simt(ori e doar imaginatia mea) ca viitorul imi rezerva ceva bun, imi place.

| wapriliew explică (pentru valentingb):

Nu inteleg.

| valentingb a răspuns:

Bine, am sa explic mai bine, prea m-am grabit. Pana nu de mult eram, sa zic asa, normal. Dar de curand cineva m-a ajutat sa inteleg unele lucruri(o copila de 14 ani laughing ), printre care iertarea. Eu nu puteam sa imi iert unele pacate, si ea m-a invat ca Dumnezeu iarta orice pacat cata vreme imi pare rau din suflet. Eh, asta m-a eliberat cumva, am inceput sa fiu altfel,nu mai injur, nu mai fac diverse lucruri. Nu sunt foarte bisericos,sa stii, de fapt chiar nu iubesc nimic la preoti, din contra. Revenind, acum ca intr-adevar cred ca Cineva are grija de mine, ma simt mereu in siguranta. Ok, nici inainte nu imi era frica de intuneric sau de moarte, dar acum parca am un sentiment de liniste, nu ma mai agit ca o doza de Pepsi, sunt relaxat. Chiar daca mi se intampla doar lucruri naspa in ultima vreme, imi dau seama ca nu se merita sa ma strofoc, asa ca mai bine caut o alternativa, o alta cale. Relax, take it easy! Trebuie sa mentionez ca anul trecut am cam dat prin gropi, batai, nervi, lucruri naspa. Acum e muult mai bine.