| 1Hekate1 a întrebat:

BunaTpu
La admiterea la facultatea de drept se la ce se da examen?

7 răspunsuri:
| junk1sta a răspuns:

Economie si istorie.

| 1Hekate1 explică (pentru junk1sta):

Fara limbi straine? Serios?! Chiar? ALELUIAAA Ceva fara engleza..mersii

| Sadop a răspuns:

Depinde de Facultate.
De exemplu in Iasi se da la Limba romana, pe cand la Bucuresti se da la romana si economie.

| 1Hekate1 explică (pentru Sadop):

Mersi mult...cel mai mult voiam sa stiu daca se da si la o limba straina..doamne ce bineee..auzi nu exista si vreo academia de politie fara limba straina?laughing

| AndyLavy a răspuns:

Economie si limba romana ( multa gramatica aici ) Depinde de facultate.

| Sadop a răspuns (pentru 1Hekate1):

In Romania nu cred laughing.
Pana si la scolile de agenti se da admitere la o limba straina si sincer mi se pare normal.
In ziua de azi trebuie sa cunosti macar engleza.
Insa daca chiar iti doresti, poti invata si o limba straina!
De ce, vrei sa dai la Academie?

| 1Hekate1 explică (pentru Sadop):

Da,mi-ar place foarte foarte foarte mult.dar nu cred ca am sanse..Eu nu pot frate sa invat engleza aia nu inteleg nimic..invat teoria si apoi observ ca nu ma ajuta deloc in teste grila si toate raspunsurile mi se par la fel.iar franceza fac din a 5-a.e mai ok.dar tot prost fac..niciodata nu m-am descurcat la limbi straine..si imi e frica si de probele fizice desi mai am pana atunci si am timp.