| RoxanaRocsie14 a întrebat:

Bwna! Trec in clasa a opta! Si pana la banchet, in vara, as vrea si eu sa slabesc. Ce sa fac? Vreau sa slabesc cateva kg bune. Ce imi recomandati? Tin sa precizez ca sunt si la clasa sportiva. am bicicleta, role si am incercat inainte sa merg la mare in vara sa beau apa plata cu lamaie. Imi storceam o lamaie in 2L de apa si cam in 5 zile am dat cam 3 kg jos. Si as vrea sa incep din nou sa beau de maine. Dar ce sa mai fac in afara de apa? Ce sporturi sa practic pe parcursul anului sau ce sa fac sa ajung la reusita?
Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!
Multumesc mult >big grin

Răspuns Câştigător
| Ballet a răspuns:

Buna ♥ :]
Poti incerca un regim, asta inseamna:
- Fara dulciuri
- Fara lactate
- Fara paine/cereale
- Fara sucuri [ Doar naturale ai voie]
- Fara Chips`uri
- Fara grasimi.

Poti sa te apuci de inot, este foarte bun. :]
Mergi cand ai timp cu bicicleta, ajuta mult ^^.

Fa gimnastica dupa-masa: abdomene, bicicleta in aer, genoflexiuni, poti chiar dansa :]

PS: Nu manca dupa 7 seara! ^^
Mananca mai putin si mai des si mesteca foarte bine. :3
Mai poti si sa alergi dimineata 3O de minute in parc, cat mai e vacanta :]

Succes

3 răspunsuri:
| AndreeaEma a răspuns:

laughing Si eu am aceeasi problema. (eu o sa incep de luni tam-tamul, pana atunci imi permit sa ma mai rasfat). Trecand la adevaratul continut al raspunsului la intrebarea ta, pasii sunt urmatorii:
1.Renunta din prima la tot ce inseamna: paine, paste fainoase, prajeli, bauturi carbogazoase, mezeluri, si ultima, dar cea mai importanta :Ideea de a te infometa!
2.Stabileste un program al meselor.
3.Transforma cina intr-o gustare usoara, eu prefer un iaurt cu fructe(proaspat facut de mine)
4.Bea multa apa, cum ai spus tu mai sus cu lamaie, pe care eu ti-o recomand mai ales dimineata pentru ca lamaia taie pofta de mancare, si automat o sa mai poti reduce fara probleme din alimentele de la micul dejun si de pe toata perioada zilei.
5. Punerea sportului pe lista cu prioritati din fiecare zi, indicat este dimineata(daca timpul iti permite)

| Anndi98 a răspuns:

Baschet ( alergi, stranspiri ) si dai jos, si te mai si inalti!happy

| RoxanaRocsie14 explică:

@Andreea: Multumesc de sfaturi :*
Bafta si tie! >big grin