| Forev3rAlone a întrebat:

Ca sa spun asa,, patesc' o chestie destul de ciudata.

Dau sfaturi unor persoane, si le spun multe chestii adevarate.La prima vederev, fara sa ma cunoasca bineee persoanele alea ar putea crede ca am trecut prin asta, dar eu....nu am trecut deloc!

De exemplu, nu m-am indragostit niciodata, dar am fost intrebata sau am gasit intrebari gen,, ce e dragostea" [dar nu fata de mama, si fata d eun iubit] Si am raspuns, si mai multe persoane care au sau au avut iubit/a sunt de acord cu mine.

Sa nu credeti ca as fii proasta, doar ca mi se pare putin ciudat.Persoane necunoscute mi-au dat dreptate, ca sa nu spun ca prietenii au facut-o doar de dragul meu.

Cand gasesc o intrebare, sau ceva...si nu am trecut prin asta, atunci cand scriu, ma simt exact de parca am patit-o.
Mai pateste cineva asta?
Mie mi se pare putin ciudat.

Apropo, Merry X-mas tuturor! :*

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nu am idee de ce se intampla asta.
Tot ce stiu este ca sentimentul asta m-a adus aici, m-a facut sa am o oarecare "onoare" si sa pot zice "Da, am ajutat persoane destule".
Atunci cand raspunzi la o intrebare, nu te la ce ar face acea persoana ci te gandesti la ce ai face tu.
Te pui in locul persoanei.
De exemplu, in dragoste. Lui ii este frica sa ii spuna persoanei iubite ca o place, si aici intervii tu.
Ii vei da un raspuns amanuntit in care ii vei explica ca daca nu il iubeste nici ea/el nu se intampla nimic. Ca daca nu-i spune acum, mai tarziu v-a regreta, si v-a traii cu asta mult timp, poate toata viata.
Tu nu ai de unde sa stii asta. Tie nu ti s-a intamplat, dar in proportie de 90% sfatul tau il poate ajuta foarte sau o poate ajuta foarte mult.
Fiecare om are un dar anume.
Poate darul tau, darul meu si darul altora este sa ajutam oamenii.
Incep sa urasc oamenii, dar totusi ii ajut, pentru ca in afara de stat la calculator, si de desenat ceva destul de usor pentru unii, altceva nu stiu sa fac.
Si se pare ca multe dintre raspunsurile pe care le dau aici sunt de ajutor.
Am ajutat oameni care au avut probleme in dragoste, care au avut probleme in familie, au trecut prin momente grele, fara ca eu sa fi trecut prin acele momente.
Si asta ne face pe noi speciali.
Uita-te la altii cum raspund persoanelor care au nevoie de sfaturi in dragoste.
Multe dintre acele persoane au fost deja indragostite, dar dau raspunsuri total gresite.
Nu stiu de ce si nici nu ma intereseaza.
Tot ce stiu este ca noi doi, desii nu ne-am indragostit pana acum, sau poate ne-am indragostit, dar de o persoane care nu ne placea, stim sa dam un raspuns mult mai bun si mai elaborat decat cieva care a experimentat sentimentul.

12 răspunsuri:
| mickidutza a răspuns:

Si mie mi se intampla.laughing dar m-am obisnuitlaughing

| beastboy84 a răspuns:

Si mie... mai ales la WC aam impresia ca ma urmareste cineva.laughing))

| MenInShadow a răspuns:

Woooooooooooow...
Am scris chestia asta?
Toate greselile astea de gramatica.
Mersi pentru funda, nu trebuia, macar stiu ca nu mai trebuie sa stau pe TPU cand sunt obosit, am idei bune dar scriu oribil.

| Forev3rAlone explică (pentru beastboy84):

laughing) Da, sentiment cunoscut

| beastboy84 a răspuns (pentru Forev3rAlone):

laughing)

| Forev3rAlone explică (pentru MenInShadow):

Si eu [ma refer la partea cu scrisul.cu ideile nu prea stiu cum stau]

| MenInShadow a răspuns (pentru Forev3rAlone):

Crede-ma ai idei, bune, m-am uitat la raspunsurile tale, si pana acum iti ziceam daca erau rele.
Incerc sa fiu o persoana cat mai directa.
Ce-i naspa, daca ar fi sa ne luam dupa numere si nu dupa ce spui, este numarul de funde, dar presupun ca nu stai pe TPU pentru funda, asta ar fi o prostie.
Oricum tine-o tot asa, o sa ajungi cunoscuta pe site-ul asta... Si in acelasi timp criticata, injurata, etc.
Suntem in Romania... Obisnuiestete sa fi injurata daca ai un talent pe care altii nu-l auwinking

| beastboy84 a răspuns (pentru beastboy84):

Nu a fost reflexia din televizor in lighean laughing (era la chestia q Michael Jackson) happy dar nu am mai gasit-o.)

| Forev3rAlone explică (pentru MenInShadow):

Mersii mult.winking Apreciez tot ce mi-ai spuswinking

| MenInShadow a răspuns (pentru Forev3rAlone):

Apreciez ca m-ai ascultatwinking

| Liviu a răspuns:

Uneori am si eu unele senzati de dejavu insa cei drept cam rare, dar si cand le simt, vai si amar de capu meu.

| SmartLie a răspuns (pentru MenInShadow):

Foarte frumos happy