| anonimgirl98 a întrebat:

Care este parerea voastra despre sutiene?Vreau sa zic.duc la lasarea sanilor?Sunt mai recomandabile bustierele?Eu ce ar trebui sa port?(14 ani)big grin.

Răspuns Câştigător
| Roses a răspuns:

Depinde cat de dezvoltat e pieptul...Eu spre exemplu, port bustiera dar cat de curand voi trece la sutien...cred :-) Daca ai pieptul mare, NU purta bustiera decat cea sportiva sau dintr-un material care nu este "transparent" si care sa sustina sanii.Si nu, nu duc la lasarea sanilor.

P.S: Si eu am 14 ani :-P

10 răspunsuri:
| BlackVeil a răspuns:

Serios acum, aveti ce pune la varsta voastra in sutien? Ce naiba va grabiti asa?

| anonimgirl98 explică (pentru BlackVeil):

BlackVeil.daca nu iti place sa ajuti atunci mai bine nu raspundeoh go on

| BlackVeil a răspuns (pentru anonimgirl98):

Pai cum puteam sa te ajut? La 14 ani chiar ai ce sa pui in sutien? Sau cum va dau 2 nucsoare,gata, le si impachetati?
Normal ca nu e bine la o varsta asa frageda sa porti sutien,corpul tau,implicit sanii tai sunt in dezvoltare, asa ca nu faci decat sa le influentezi modul natural de crestere, purtand sutien!

| anonimgirl98 explică (pentru BlackVeil):

Ok.am inteleslaughingnu puteai sa spui asta de la inceput? Ma gandesc ca orice fata de varsta mea s-ar intreba la un moment dat.da nah.oh go onOricum.mersi de raspuns:*

| Rosimina a răspuns (pentru BlackVeil):

Adevarat!

| Rosimina a răspuns:

Daca nu ai avea piicioare ai purta pantofi?, adidasi,, etc? NU...
Deci... DE CE VOI FETELE DIN ZIUA DE AIZ PURTATI SUTIEN DACA NU AVETI CVE SA PUNETI IN EL?
Va-ti tampit sa mor euwinking Gata ca da puneti sutien aveti mai multe sanse la un baiat sau aratati ca aveti voi tate, fata mea iti spun ceva si eu am facut prostia la 13 ani sa-mi pun sutien acum am 19 si nu am facut bine delocwinking Aveam niste sani frumosi si perfecti la varsta mea de 13 ani dar m-am nenorocit purtand SUTIENwinking Iti dau un sfat! Nu purta sutien nu te lua dupa prieteneoh go on sau dupa baieti ca rad de tine ca asa amfacut euwinkingca radeau de mine in fine nu purta pentru ca daca acum ai niste sani frumosi mai departe o sa vezi cum nu nici nevie de sutien nu o sa aiwinking acum eu sincer un intplant de silicoanemi-am facut si nu port sutien pentru ca nu am nevoie..Dece va incapatanati voi sa purtati sutien nu stiu...

| anonimgirl98 explică (pentru Rosimina):

Păi eu nu mă încăpăţânez.Eu doar vreau să aflu părerea altor fete. Ştiu că sânii mei sunt în dezvoltare, o dată am probat sutienul surorii mele şi mă deranja parcă, mă durea.Nu mă simt în pielea mea când port sutien şi acum, că am aflat şi părerea voastră, plus că mama mea mi-a spus că nu am nevoie de sutien, chiar că o să las gurile rele să zică ce vor..Eu nu îmi scris sănătatea din cauza lor.Mulţumesc, fetelor, pentru sfaturile voastre.Pa,pa!

| leeya a răspuns (pentru BlackVeil):

Eu am 11 ani, ma si port sutien de foarte mult timp. Si am, ma, ce sa pun in el, un san e cat 2 mere, ma.

| BlackVeil a răspuns (pentru leeya):

Bine,ma.

| Ajuttot a răspuns:

Poarta maieu in loc de sutien http://bit.ly/1qkUU2l