| PlanB a întrebat:

Care Sunt cele 7 minuni ale lumii? rolling on the floor

1.Marele zid Chinezesc
2. Piramidele din Egipt
3.Coloseumul di Roma
4.
5.
6.
7.
Corectati-ma daca gresesc
Va rog cat mai repede, am nevoie big grin
Dau funda

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

1-Marele zid chinezesc
2- Monumentul persan Taj Mahal din India
3- Ruinele Machu Picchu din Peru 4-Statuia lui Christos din Brazilia
5-Coloseumul din Italia
6- Ruinele mayase Chichen Itza, din Mexic
7- Ruinele orasului Petra, din Iordania.

6 răspunsuri:
| ancuta1996 a răspuns:

1 Marele Zid Chinezesc
2 Ansamblurile arhitecturale din orasul Petra, Iordania
3 Statuia Mantuitorului Iisus Hristos, Rio de Janeiro, Brazilia
4 Ruinele incase de la Machu Picchu, Peru
5 Marea piramida ("Castillo") din Chichen Itza, Mexic
6 Colosseum-ul, Italia
7 Mausoleul Taj Mahal, India
FUNDA? MSlove struck:*

| ancuta1996 a răspuns:

Mausoleul Taj Mahal, India

| corolav a răspuns:

Intră pe RoPortal și vei găsi.
E vorba de cele șapte minuni ale lumii moderne.
pentru că mai există și cele supranumite „Cele 7 minuni ale lumii antice ".
Tu pe care le vrei?

| PlanB explică (pentru corolav):

Uita-te mai sus! Am dat deja funda!
Daca nu stii ce este aia funda... inseamna raspuns castigator

| corolav a răspuns (pentru PlanB):

Măi Tăntăluță, tu, chiar și dacă primeai ca răspuns niște prostii, tot ai fi dat funda.
Ca drept dovadă, răspunsul lui ancuta 1996 este mult mai complet și mai exact.
Eu nu ți-am răspuns ca să-ți cer ție să-mi acorzi o fundă.
Ca drept dovadă că eu nici nu ți-am răspuns la ceea ce ai cerut tu.
Eu te-am atenționat asupra faptului că tu ai cerut dar nu ai știut ce să ceri.
În actualitate sînt consacrate două expresii ale ceea ce se numesc „Cele șapte minuni ale lumii ".
Tu, însă, în nemărginita inepție care te domină, nu ai de unde cunoaște acest lucru și te arunci cu un răspuns așa ca broasca-n ciment.
Este vorba despre „Cele șapte minuni ale lumii antice " și „Cele șapte minuni ale lumii moderne".
Asta eu am vrut să te atenționez și să te aduc la nivelul de a ști și tu acest lucru.
Dar, la nivelul prostiei care predomină în masa de școlari a acestui început de veac și de mileniu, văd că tu nu faci excepție și nu pot decît să te las să înoți în marea de imbecilitate care te caracterizează.
La cei 66 de ani ai mei, imaginează-ți că am cunoștințe de cultură generală de peste mii de ori decît ceea ce ai putea tu concepe și nu mă aplec la a-ți cerși un rahat de premiu pe care tu mi l-ai pute oferi.

| Gr_Gabi_1989 a răspuns:

Marele zid chinezesc