| UmbraDeVulpe a întrebat:

Cat timp e bine sa stea berea in dozator ca sa nu se strice? Sau poti sa o tii si asa mai multa vreme ca nu se strica sau ceva?

16 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu se strica.Gandeste-te ca la magazin tot intr-un frigider rece sta.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Zici de fapt de cutie frigorifica, da? Dozatorul e altceva.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Are importanta unde sta, din moment ce functioneaza pe curent electric.Nu il poti lasa afara unde e soare sau ploua, mai ales acum vara cand sunt 30-40 de grade.Nu ai manual de instructiuni?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Mai, tu scriai acum putin timp ca nu te descurci cu banii si vrei sa iti cumperi dozator de bere? laughing Zau asa...Sunt scumpe alea. Daca nu esti gazda la party cu minim 30 de oameni, pentru cine il iei de fapt?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cu banii aia iti cumperi bere cateva veri bune, de care vrei tu, nu din alea ieftine cu care te bate bunicul la cap. Faci cum doresti.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Eu nu beau bere.

Răspuns utilizator avertizat
| sammie a răspuns:

Nu se strica.

| Hyperion7 a răspuns:

Berea, atât timp cât e in dozator nu se strica, deoarece are o mulțime de conservanți ce nu permit alterarea ei.Asta daca nu o desfaci, pentru că dacă o faci, intra in contact cu oxigenul și cu bacterii ce o fac nepotabilă.