| mezeicristina33 a întrebat:

Ce faceti cand credeti ca toate merg prost si nu ai cum iesi? adica este descurajat..trist..probleme peste probleme?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea te ajuta sa-ti spun ce fac eu, oricum tu n-ai fi in stare.Iti pot spune insa ce nu fac.Nu pun intrebari idioate. Daca te lasi descurajat, problemele vor parea mai grave decat sunt in realitate. Daca toate merg prost, sigur ai contribuit si tu cu ceva.Incearca sa iti dai seama ce anume reprezinta acel"ceva" si straduieste-te sa il repari.

| mezeicristina33 explică (pentru anonim_4396):

N as fi in stare de ce? hmm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mezeicristina33):

Ai intrebat ce faceti cand sunteti tristi si descurajati, deci presupun ca asa esti sau ai fost tu.Ca sa ajungi sa fi descurajat trebuie sa lasi tristetea sa te acapareze, sa te complaci intr-o situatie mai putin buna, pentru ca te-ai autoconvins ca nu mai poti face nimic.Eu nu fac asta.Cum ti-am zis si mai sus, daca toate merg prost, tu esti de vina, intr-un fel sau altul.Deci ideea e sa te ambitionezi sa schimbi ceva.

| RAY a răspuns:

Ce fac eu? nu ma rog la dumnezeu ca sunt ateu, ma gandesc rational la o solutie,sunt convins ca pentru orice problema exista mereu o solutie, cat esti sanatos mereu exista o solutie, ai nevoie de o speranta mereu, fara speranta viata nu are sens, rost

| FaraNumePls a răspuns:

Caut o soluție. Poate sa dureze ceva timp dar poate o gasesc

| peperonies a răspuns:

Incepi sa schimbi lucruri mici pana ajungi sa schimbi lucruri mari. nimic nu se schimba-n bine atata timp cat nimic nu se schimba-n tine.

| mihai69 a răspuns:

Tragi o beție și o iei de la cap.

| Hammurabi a răspuns (pentru mihai69):

Hai să trăiești, că bine grăiești. laughing

| mentholinks a răspuns:

Depinde de natura problemelor. Poate toate sunt doar in mintea ta.

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)!
Aici il citez pe Emilut: Ce sa fac, n-am ce face!
Mai ascult o melodie si imi amintesc mereu ca pana la urma, cumva cumva trec eu si peste liceu.