| ChristinaGM a întrebat:

Ce-i Ion cu Ioana daca mama lui ion este soacra mamei lui Ioana?

Răspuns Câştigător
| Anonima3562 a răspuns:

Scuze, daca ion este cumnatul mamei ioanei, inseamna ca ion este unchiul ioanei.winking

6 răspunsuri:
| Anonima3562 a răspuns:

Nimic laughing Ion este cumnatul mamei Ioanei.

| Dippa a răspuns:

Ion este tatăl Ioanei.

| justmebi a răspuns:

Mama lui ion este soacra mamei ioanei. asta inseamna ca mama ioanei e sotia lui ion deci ioana e fiica lui ion, iar ion este tatal ioanei(cred) laughing

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Mi-am stors creieri cu întrebarea asta și am ajuns la un rezultat.
Soacra lui mamei lui Ioana este ma-sa lui Ion nu? deci Ion asa este tatăl Anei. E bine?

| Axys a răspuns (pentru Anonima3562):

Corect

| Axys a răspuns (pentru Anonima3562):

Normal cai cumnat tongue