| Instinkt a întrebat:

Ce imi trebuie pentru a inregistra o melodie ce programe pentru calculator astept raspuns

Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

Audacity: http://www.softpedia.com/......city.shtml

9 răspunsuri:
| ExpertHost a răspuns:

Pai si windows stie sa faca voice record. Depinde ce intelegi tu prin a inregistra o melodie. Daca ne limitam strict la intrebare, iti trebuie un microfon. Vrei sa creezi o melodie cu un program pentru ca apoi sa o salvezi? M-am jucat demult cu unul dar nu mai stiu sigur cum ii spune si prefer sa tac decat sa dau informatii eronate. (cumva Sony soundforge?) thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înregistrezi cu Windows după cum a spus si ExpertHost și după editezi cu Audacity.

| Catalion a răspuns:

Experthost si marinadelia. Windows are un mic program de inregistrat sunete dar nu e bun de nimic pentru ca poti inregistra maxim 2 minute cu o calitate a sunetului nasoala si are foarte putine obtiuni. Cu audacity calitatea sunetului este la fel de buna ca cea pe care o are programul cu care asculti melodia si poti inregistra cat te tine memoria calculatorului.

| viotm a răspuns:

Sound forge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Audacity e foarte bun.iei melodia care o vrei( negativul) de pe youtube in format mp3 [poti sa downloadezi simplu de pe www.dirpy.com] apoi deschizi negativul cu Audacity, si apoi dai la semnul de inregistrare(butonul rosu) si o sa inregistrezi peste negativ. Daca se aude prea incet fata de negativ, daisus unde scrie Effects->Amplify si dai Ok:d si apoi vezi si tu cat de tare sau cat de incet vrei sa se auda vocea:)

| spa a răspuns:

Hmm e putina treaba si cu muzica asta adica un frutilops combinat cu un virtual dj pe o placa audio minim cu 4 canale casti+boxe sa iti imparti ce auzi in casti cu ce e in boxe diferit si apoi mixul si bitul sa til inregistrezi ca sa fi original poti folosi un audacity care sa il ti pe stero iar banda cu castiile la urma so stergi ---? sper ca m-am facut inteles bafta

| Instinkt explică (pentru spa):

Au trecut 3 ani in care am fost inconjurat de muzicalaughing deci acum stiu multe in legatura cu asta de aceea prefer sa trag la un studio profi

| spa a răspuns (pentru Instinkt):

Ca veni vorba de muzica http://www.youtube.com/watch?v=3vC5TsSyNjU

| LORYLoreley a răspuns:

Pai nu iti trebuie neaparat programe, pc-ul are deja o aplicati : Start-All programs-Accessories-Sound Recorder, si gata.
Programele viruseaza pc-ul happy.