| Criss' a întrebat:

Ce inseamna o. p?
exp:ce o. p esti
ce o. p e melodia asta

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca,, o. p.'' este o abreviere pentru,, o prostie'' la,, o. p esti'' este,, ce prost esti'''/ma rog, eu doar cred asta...happytongue

| White_Cristi_1998 a răspuns:

Eu din cate stiu op nu inseamna in nici un caz o prostie.OP si report OP nu o.p Inseamna over pawer.Adica pe romanaeste Prea Bun

| White_Cristi_1998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Op=over pawer nu inseamna in nici un caz prostie te-ai documentat inainte sa vorbesti? op in limba romana s-ar traduce prea bun

| MenToS10 a răspuns (pentru White_Cristi_1998):

Ma desteptule se scrie power nu pawer!

| Verlisa a răspuns:

Daca te referi la muzica, op. insemna opus, adica numărul de ordine al unei compoziții, în ordinea apariției acesteia în creația unui compozitor.

| Tocanel_Maria_1977 a răspuns:

OP Element secund de compunere savantă cu semnificația „ochi", „vedere". [< fr. -ope, cf. gr. ops – ochi]. Adica pe limba ta Ochi de Vultur adica ai niste reflexe foarte bune.