| RebecaXr a întrebat:

Ce jocuri stiti afara si explicatimile cum sunt? si mai am o intrebare. Ce mai stiti stiti alea cand pati palmele imi spuneti de de alea?(cine imi spune tot funda tongue)

3 răspunsuri:
| AndreeaDeea14 a răspuns:

Pai eu stiu ceva joc cu palmele si se numeste(Pic, Pic, Pic).Il stii?

| RebecaXr explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RebecaXr):

''Ciresica'' stii? Este un joc.Trebuie minim 2 jucatori, sau mai multi. Face-ti un cerc si va tineti de maini(tii palma deschisa si pe palma ta tine altul palma, si o lovesti), apoi iar cel pe care l-ai lovit loveste pe urmatoru, tot asa ..Si trebuie sa spuneti un cantec in timp ce jucati.''Ciresica are mere ciresel vine si cere ciresica nu se indura ciresel vine si fura cate mere a furat ciresel neobrazat. Dupa ce ati spus acest cantesc, cel care a fost lovit ultimu la finalu cantecului, alege un numar.Si bateti in palmi numarul care la avut.Ex:daca zice 8, voi bateti 8 palmi.1, 2,3, 4,5, 6,7, 8.Si la a 8-lea lovitura, care primeste palma pe palma lui, iese afara din joc..Intelegi cum e?