| Pierce_Khaterine_1997 a întrebat:

Ce părere aveți despre tinerii care visează cu ochii deschisi sa fie actori, cantareti sau scriitori. Multi dintre ei is descurajati de oamenii mai mari zicând ca nu o sa ajungă niciunde cu asta.

Răspuns Câştigător
| Jigokunokishi a răspuns:

Nu e nimic rau sa vieszi happy, si daca chiar ai vrea sa devi actor, muzician sau stiu si eu, un om "Mare", cunoscut sa zic asa : Ce te opreste? De tine depinde, cei care sunt acum cantatrei, actori, scriitori poate unii dintre ei n-au fost nici la feld e speciali pe cat esti tu, nu renunta nici-odata la visele tale dar totusi privestele cu un strop de realism, dar daca vrei ceva cu adevarat lupta pentru acel lucru, dorestetil si ai mari sanse sa ti se imdeplineasca dorintele. Nu renunta pentru ca asa nu vei stii nici-odata daca ai fi reusit sau nuwinking. Bafta!

5 răspunsuri:
| stefanel2000 a răspuns:

Salut!
Nu spun ca e rau sa visezi cu ochii deschisi la un vis dar asta inseamna ca trebuie sa si muncesti pentru acest vis, exemple:acel baiat de la romanii au talent care era magician si care a fost aseara in finala, sibin plus acel baiat a spus cat a "muncit" intr-un mic interviu.
Sper ca acest exemplu sa-ti fie de mare ajutor.
P.S. :Si eu mai visez cu ochii deschisi si incerc oleaca cate oleaca sa fac ceea ce am spus mai sus.
big grin

| ElenaSA a răspuns:

Cei care au ceva talent si muncesc enorm nu au de ce sa se teama. Munca sustinuta aduce dupa sine si succesul.Cu peste o sută de ani în urmă, faimosul Thomas Edison spunea că: "Invenţia este 1% inspiraţie şi 99% transpiraţie".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adultii sunt realisti si de multi ori au dreptate

| Musique a răspuns:

Avem toți dreptul să visăm, însă depinde și ce vise.
Dacă nu ai ai talent, visezi degeaba, însă dacă ai merită să încerci.Nu-i lăsa pe restul să te descurajeze atâta timp cât consideri că poți.
O zi frumoasă!

| Pasager66 a răspuns (pentru Jigokunokishi):

AI dreptate