| Geanin a întrebat:

Ce parere aveti de adolescentii care vor sa ramana copii si nu au planuri de viitor?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ei vor.Dar nu se poate.Inseamna ca se multumesc cu ce au.Sau le vine greu sa accepte realitatile(bune si rele)ale vietii.Am o parere proasta.

| CryShiAtat a răspuns:

Pentru a avea copii trebuie automat să ai planuri de viitor, deoarece copii pe lângă faptul că sunt o binecuvântare de la Dumnezeu, ei reprezintă de asemenea şi cineva de care trebuie să ai grijă: mâncare, haine, un loc prielnic în care să se dezvolte armonios etc etc.
Sper că te-am ajutat!

| ριтιкaa1998 a răspuns:

Acesti copii vor sa se bucure cat mai mult de perioada aceasta frumoas care le-o da viata! Sa invete lucruri noi,sa se indragosteasca,sa sufere,sa se distreze! Insa de cele mai multe ori un adolescent vede doar aspecte precum distractia etc si mai uita de maturizare,de scoala si de aspecte de genul acesta! Ei isi vor reveni,cand e cazul,si-si vor face planuri de viitor, precum gasirea unui job, intrarea intr-o facultate buna(unde se poate), si chiar intemeierea unei familii asta putin mai tarziu. Poate lor le este doar frica de lucrurile acestea care cer responsabilitate! Puteti incerca sa vorbiti cu ei frumos, chiar si un psiholog ar ajuta happy
Bafta!

| BloodyDagger a răspuns:

Pana la urma cred ca toti ne dorim sa ramanem copii. Din nefericire, pana la urma dam de greu si vom fi obligati de viata sa ne facem un plan de viitor. Acesta este crudul adevar.

| OnuOnulică a răspuns:

Oameni fără viitor...ce părere pot să am?

| Geanin explică (pentru ριтιкaa1998):

Hey! Cred ca ai inteles gresit, am doar 14 ani. Si ma refeream nu la cei ce fug de responsabilitate sau care au iubite etc. Si eu am o prietena. DAR m-a refeream la cei copilarosi care vor totul de la parinti, nu au nici un plan pentru viitor sau cei care nu au o gandire de adolescent care nu ii intereseaza stilul vestimentar, detalile, care sunt insociabil ( sper ca e corect asces termen ). Adica mai pe scurt adolescenti care inca mai cred ca au 7 ani si nu recunosc ca le place de cineva (foarte copilaresti ).

| Geanin explică (pentru ριтιкaa1998):

Cei care vad lumea roz (optimisti, naivi ).

| ριтιкaa1998 a răspuns (pentru Geanin):

Acei adolescenti sunt tipul copiilor rasfatati de parinti care asteapta totul pe tava! Sunt obisnuiti sa primeasca totul de la parinti, dar in schimb ei sa nu faca nimic. Asa sunt ei si nu ai ce sa le faci.

| Anonim0078965 a răspuns (pentru CryShiAtat):

Citeste mai cu atentie intrebarea!winking