| Ciocolataaaaaaaaa a întrebat:

Ce parere aveti de profesorii aia care ii deranjeaza tinuta ta? De exemplu daca te duci cu o pereche de blugi d aia rupti gen,de ce ii deranjeaza? Daca nu le place sa nu se uite, nu se imbraca ei cu blugii aia.Sau daca ai unghii mari,de ce te pune sa ti le tai? E aiurea. Sau daca ai unghii puse cu gel, de ce ii deranjeaza?

10 răspunsuri:
| Georgyyyyyyy66 a răspuns:

Daca e vorba ca in acea scoala sa fie uniforma obligatorie, trebuie sa respecti regulamentul sa fi in uniforma si cu blogi normali, nu rupti, fiindca aia ii poti purta unde doresti tu..La fza cu unghii ar trebui sa nu ii bagi in seama ca nah pana la urma faci cum vrei! Aici depinde foarte mult si de profi, fiindca unii chiar inteleg, iar altii nu happy

| mgtow a răspuns:

Ei vor copii seriosi in clasa cand dau ore, nu poate sa faca mare lucru cu voi daca multi din colegii clasei sunt rebeli, va are pusi pe lista neagra si pune note mai mici, etc.

| Ciocolataaaaaaaaa explică (pentru Georgyyyyyyy66):

Uniforma obligatorie nu este

| Georgyyyyyyy66 a răspuns (pentru Ciocolataaaaaaaaa):

Aaa,am inteles, pai nah is profi care nu suporta sa vi cu blugi taiati si nah te asculta..parerea mea e sa nu te duci la profi care nu suporta asta ca dupa tu ai de suferit happy

| Dariuta a răspuns:

Pai:
1. La scoala trebuie sa fii disciplinat.
2. Trebuie sa ai o tinuta adecvata.
3. Nu te duci la scoala imbracat cu o tinuta de spatele blocului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La școală trebuie să fii un elev serios, pentru că acolo este în joc viitorul tău, iar ținuta ta spune foarte multe despre tine, din punctul de vedere al profesorilor.
știi cum stă treaba în școala mea? uniforma constă în blugi gri, ceva alb sus și încălțăminte închisă la culoare, că altfel ești trimis acasă să te schimbi.
unii profesori exagerează, băgând reguli mult prea stricte, luându-le copiilor libertatea de a alege. însă nici noi nu trebuie să exagerăm, cu blugii rupți, de exemplu. fiecare dintre noi greșește în anumite puncte de vedere, însă acum trebuie să suportăm. partea bună e că în afara școlii poți purta orice îți dorești. acolo reziști 5-6 ore într-o ținută obligatorie, fără să te faci de râs. prietenii tăi știu cum e stilul tău vestimentar și mai presus de toate, știu câtă strictețe e în anumite școli.
O zi bună.

| marinaa9 a răspuns:

Totusi,este vorba de scoala nu de club.Adopta o tinuta cat mai adecvata: sa nu ai haine prea mulate(ma refer mai mult la bluze aici), sa nu ai haine care lasa la vedere mai mult de cat trebuie, sa nu fie "transparente", sa nu vii cu haine cu decolteu adanc.In legatura cu unghiile: daca au o nuanta de pink baby ( un roz pal) nu sunt deranjante, dar sa nu fie prea lungi si sa nu fie in culori stridente sau cu sclipici.

| Ciocolataaaaaaaaa explică (pentru marinaa9):

De ce sa nu fie unghiile exact asa cum le vrei tu? Nu sa ti spuna profesorii sa le tai sau sa le faci culorile pe care le vor ei? De haine sa spunem ca e adevarat, dar unghiile? Pnm.Ai vazut ca in alte tari te poti imbraca in orice vrei tu?

| Lila10 a răspuns:

In fiecare scoala sunt multe reguli si una dintre acele reguli este: '' Fiecare elev trebuie sa fie imbracat decent '' so... everyone must go imbracati adecvat la scoala.

| Sociopat a răspuns:

Trebuie sa invatati ca nu in toate institutiile se poarta tinuta de tarfa proasta fara viitor. Daca nu esti in stare sa fii decent macar la scoala atunci trebuie sa te apuci de supt banane.