| saidkique a întrebat:

Ce parere aveti despre Illuminati?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici nu exista, eu am vazut un film cu ei si a fost fain.

| IOOI a răspuns:

Scriitori precum Mark Dice, David Icke, Ryan Burke si altii, sustin ca Illuminati a supravietuit si exista si astazi. Conspirationistii au afirmat ca multi oameni importanti au fost membrii ai grupului Illuminati, printre care si Winston Churchill, familia Bush, Barack Obama, familia Rothschild, David Rockefeller si Zbigniew Brzezinski.

| Emazio a răspuns:

Ba exista dar ai uitat de francmasoniwinking, sunt de parere ca hitler facea bine ce facea cu evreiwinking, pentru ca cei care conduc lumea sunt evreiwinking

| saidkique explică (pentru IOOI):

Asa e. Illuminati au fost fondati in 1776 si exista si in ziua de azi. Pe langa cele cateva sute de membri fac parte si Jay-Z, Katty Perry, si... oricum tot ce inseamna entertainment din anii '40 pana azi e infectat de ei.

| NuDauFunda a răspuns:

La urma urmei mai toti liderii mondiali fac parte din diverse societati secrete. Iar ei ce nu fac sunt controlati de primii.

| Diabolique a răspuns:

Sunt de acord cu @Misogin, nu există. Întradevăr, nu contest faptul că această organizație a existat cu ani în urmă. În secolul XVIII Illuminati a fost o societate anti-religioasă și anti-guvernamentală, dar s-a dovedit că în prezent nu există membrii ai acesteia, organizația destrămându-se in 1784.
Cât despre prostiile acelea cu demascarea industriei muzicale, trebuie să fii copil să mai crezi in povești.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai exista Illuminati. Documenteaza-te nu te mai lua dupa videoclipuri facute aiurea pe internet!