| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Skype? De ce? (Vreau niste detalii despre cat de multe date despre tine trebuie sa oferi)

Răspuns Câştigător
| irrumator30 a răspuns:

Skype e o alternativa pntru comunicarea online la yahoo mess. Este gratuit, ai nevie de un cont desigur, si e mai rentabil la video calls. Sunetul se aude mai bine, plus e de preferat sa ai si un skype account daca ai de vorbit intr-un interviu online, o comunicare oficiala cu cineva. E fratele mai elevat al lui yahoo! mess. Iti gaseti prietenii mult mai usor, si dupa nume, doar.

7 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Este asemanator lui yahoo mess, dar are functii mai bune pentru discutii video si audio, in privinta detaliilor scrii ce vrei tu la inscriere, este gratuit si nu iti cere nimeni CNP-ul

| Wrecked a răspuns:

Skype nu iti cere multe date despre tine, dar este mai bun in privinta apelurilor video.

| iron2man a răspuns:

Nu stiu ce vrei de fapt sa afli.
E tot o forma de chat ca si messul, profilat insa pe audio si video mai ales ( se poate si scrie la nevoie cu persoana).
Sonorul e perfect, ai senzatia ca e la tine in camera si imaginea pe webcam e incomparabila cu orice altceva ( mess sau facebook).
Il folosesc cand vreau sa ma si aud cu persoana si sa ne vedem, in rest prefer messul pentru scris, m-am obisnuit asa.

| mona a răspuns:

Este acceptabil

| LolaLollita a răspuns:

Eu nu folosesc, insa am auzit ca este mult mai bun pentru conversatii audio si videohappy

| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

Buna! Eu nu am skype din cauza ca o amica de-a mea a avut, si bieinteles folosea video chat. Cineva i-a intrat in calculator si putea sa vada tot ce se intampla prin camera (chiar si cand se schimba...) deci nu, nu ti-as recomanda sa folosesti Skype, dar daca folosesti acopera-ti camera.

| BeAmazing a răspuns (pentru ѕмιℓєfσямєℓℓу):

Mersi de sfat! Am auzit mai de mult ca unele persoane reusesc sa-ti intre in pc si iti activeaza webul fara ca tu sa stii, iar de atunci imi acopar camera cu un abtibilt!